Як дізнатися, чи піддаєтеся Ви домашньому насильству?

Дата: 12.11.2021 10:20

Спробуйте дати відповідь «так» чи «ні» на декілька запитань, які стосуються Ваших взаємин у сімї.

так

ні

•

Ваш партнер кепкує або зневажає людей, яких Ви любите?

•

Чи забороняє вам партнер спілкуватися із друзями або рідними?

•

Чи мусите Ви отримати дозвіл партнера на вибір свого одягу, рішення, судження?

•

Чи контролює партнер те, як Ви витрачаєте зароблені Вами кошти?

•

Чи запевняє Вас партнер у тому, що він мудріший, розумніший, знає краще, ніж Ви? Запевняє як поводитися у тій чи іншій ситуації?

•

Чи відчуваєте Ви психологічну залежність від бажань або настроїв Вашого партнера (наприклад, на Вас впливає його поганий настрій, Ви часто підлаштовуєтесь під його бажання)?

•

Чи було таке, що Ваш партнер завдавав Вам фізичного болю (штовхав, давав ляпаса, бив предметами чи рукою/ногою)?

•

Чи примушував Вас партнер до небажаного статевого контакту?

•

Чи Ваш партнер контролює Вашу домашню працю (прибирання, куховаріння, прання тощо), не беручи у цьому участь та роблячи при цьому неприємні критичні зауваження?

•

Чи обмежує/забороняє Вам партнер навчатися, працювати, займатися улюбленою справою (хоббі)?

•

Чи погрожує партнер під час сварок піти від Вас, розлучитися з Вами?

•

Чи Ваш партнер підвищує голос, демонструє погрозу через вираз обличчя та поставу, щоб налякати Вас або показати, що він втрачає контроль над собою?

•

Чи демонструє партнер байдужість, нарікає або висміює Вас, коли Ви плачете, хвилюєтесь або просите його підтримки?

•

Чи було так, що діти або інші родичі втручалися у Вашу сварку, побоюючись за її наслідки для Вас?

Якщо на більшість запитань зі списку Ви відповіли «так», існує велика вірогідність того, що Ви страждаєте від домашнього насильства.

Але ВИХІД Є З БУДЬ-ЯКОЇ СИТУАЦІЇ. Важливо вчасно усвідомити проблему, оцінити її можливості наслідки та звернутися за кваліфікованою допомогою!

Памятайте: є організації та спеціалісти, які готові Вам допомогти, коли Ваші життя та здоровя у небезпеці!