Відділ соціального захисту населення та охорони здоров'я

1.

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Вигодянської сільської ради (далі – Відділ) є структурним підрозділом сільської ради, який утворюється рішенням сесії Вигодянської сільської ради та забезпечує виконання покладених на Відділ завдань на території Вигодянської сільської ради.

Відділ підпорядкований сільському голові та виконавчому комітету Вигодянської сільської ради, а також підзвітний і підконтрольний сільській раді.

Відділ фінансується з місцевого бюджету. Відділ є головним розпорядником коштів місцевого бюджету на здійснення заходів з виконання програм соціального захисту населення та охорони здоров’я.

Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Вигодянської сільської ради має статус юридичної особи публічного права, має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, печатку із зображенням Державного Герба України і своїм найменуванням, штампи встановленого зразка, власний бланк.

Назва юридичної особи:

повна: Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я Вигодянської сільської ради.

- скорочена: Відділ СЗНтаОЗ Вигодянської с/р.

1.

​​​​​​​Юридична адреса: Україна, 67620, Одеська область, Одеський район, с.Вигода, вулиця Нова, будинок 33 А.

Фактична адреса: Україна, 67620, Одеська область, Одеський район, с.Вигода, вулиця Миколи Новікова, будинок 46.

Основні завдання

1. Забезпечення, в межах своїх повноважень, реалізації державної політики з питань соціального захисту населення та охорони здоров’я, дітей, внутрішньо переміщених осіб, підтримки сім’ї, у тому числі сімей з дітьми, багатодітних, молодих сімей, запобігання насильству в сім’ї; забезпечення рівності прав чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, оздоровлення дітей виконання програм і заходів у цій сфері;
  2. Організація надання соціальних послуг (соціального обслуговування) у громаді;
  3. Створення умов для розвитку місцевих програм з питань соціального захисту та охорони здоров’я, сімейної та ґендерної політики, протидії торгівлі людьми, запобігання насильству в сім’ї, оздоровлення та відпочинку дітей та реалізації цих заходів.
  4. Розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо поліпшення становища соціально вразливих верств населення, внутрішньо переміщених осіб, сімей і громадян, які перебувають у складних життєвих обставинах, і всебічне сприяння в отриманні ними соціальних виплат і послуг за місцем проживання, перебування;
  5. Забезпечення в межах наданих повноважень безоплатності та доступності медицини на території громади;
  6. Здійснення заходів, спрямованих на запобігання інфекційних захворювань, епідемій.
  7. Забезпечення участі у виконанні загальнодержавних, регіональних, інших програм щодо запобігання і зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення.
  8. Забезпечення проведення профілактичних і лікувальних заходів, спрямованих на запобігання і зменшення вживання тютюнових виробів та їх шкідливого впливу на здоров'я населення.
  9. Забезпечення пропаганди здорового способу життя серед населення.
  10. Сприяння роботі товариств, асоціацій, інших громадських та неприбуткових організацій, які діють у сфері соціального захисту та охорони здоров’я.
  11.  Проведення роботи, пов'язаної з розробленням та здійсненням заходів щодо медичного обслуговування вимушено переміщених осіб, біженців, а також депортованих осіб, які добровільно повертаються до регіонів їх колишнього проживання.
  12. Забезпечення соціальної інтеграції осіб з інвалідністю, сприяння створенню умов для безперешкодного доступу інвалідів до об’єктів соціальної інфраструктури;
  13. Реалізація державної політики у сфері оздоровлення та відпочинку дітей, розроблення та виконання відповідної програми;
  14. Реалізація державної політики у сфері оздоровлення осіб з інвалідністю, громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, ветеранів війни (в тому числі учасників АТО/ООС), осіб, на яких поширюється дія законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань»;
  15. Розроблення та організація виконання комплексних програм і заходів щодо забезпечення рівних прав і можливостей чоловіків та жінок, протидії торгівлі людьми, запобігання домашньому насильству.