План безпеки. Ваші кроки у випадку домашнього насильства
Як захистити себе на дітей
Визначіть, як можна швидко і безпечно вийти з будинку, які двері, вікна, ліфти чи сходи підходять для цього найкраще.
Не залишайте інформацію, яка допоможе кривднику знайти Вас.
Попередьте сусідів або близьких про можливу небезпеку та попросіть їх якнайшвидше звернутися до поліції у разі необхідності.
Сховайте в таємному місці оригінали або копії важливих документів, певну суму грошей, телефон із сім-картою, записані номери важливих телефонів та адреси, одяг та ліки для себе та дітей.
Майте складеною «тривожну» сумку із речами першої необхідності.
Оберіть одне чи декілька місць, де можна переховуватися, та впевніться, що можна швидко потрапити туди у вечірній та нічний час (у друзів або родичів; у кризовому центрі; іншій місцевості тощо), запам’ятайте їхні адреси та телефони.
Спілкуйтеся з друзями та родичами, яким довіряєте, та розкажіть їм про свою ситуацію. Тримайте постійний контакт із довіреною особою, щоб він/вона знали, де Ви знаходитесь, і чи все у Вас гаразд.
Дізнайтеся, чи є в громаді, місті чи області заклад для безпечного перебування жінок або мобільна бригада соціально-психологічної допомоги, та зверніться туди за додатковою консультацією щодо можливих дій.
Зателефонуйте на цілодобову Національну «гарячу лінію» з протидії домашньому насильству – 116 123 (анонімно, безкоштовно та конфіденційно) та дізнайтеся, де і які послуги можна отримати.
Якщо ситуація критична:
Знайдіть безпечне місце та зателефонуйте до поліції за номером 102.