ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ!!! ІНФОРМАЦІЯ ЩОДО НАДАННЯ СУБСИДІЙ

Дата: 01.05.2021 12:23
Кількість переглядів: 196

Фото без опису

ДО УВАГИ ЖИТЕЛІВ ГРОМАДИ!!!

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14.04.2021 року №420 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України»:

1. фінансування та виплата житлових субсидій для споживачів природного газу, призначених у грошовій безготівковій формі до 1 травня 2021 р., та облік відповідних коштів в АТ «Ощадбанк» проводяться згідно з Положенням про порядок призначення житлових субсидій, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, в редакції, що діяла до набрання чинності постанови №420;

2. у травні 2021 р. призначення житлової субсидії для споживачів природного газу (у тому числі на наступний період) здійснюється лише після подання нових заяв про призначення та надання житлової субсидії та декларації про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії;

3. житлова субсидія для споживачів природного газу, які звернулися за її призначенням у травні — вересні 2021 р., призначається починаючи з травня 2021 року.

Тому в травні 2021 року призначення житлової субсидії для споживачів природного газу (у тому числі – на наступний піврічний період) здійснюватиметься лише після подання нової заяви про призначення і надання субсидії й декларації про доходи та витрати осіб, котрі хочуть одержати таку допомогу від держави.

Тобто, житлова субсидія громадянам, які звернулися по неї протягом весняно-літнього сезону, призначатиметься із травня. Тому, поспішати з оформленням документів саме у травні не варто. Але й відкладати подання заяви та декларації до останнього також не радять: раптом доведеться щось змінювати чи уточнювати.

Також Мінсоцполітики надали більш детальні роз'яснення з приводу того, кому ж не будуть призначати житлову субсидію. Тепер житлова субсидія не призначатиметься, якщо будь-хто із складу домогосподарства або член сім’ї особи із складу домогосподарства має такі активи або витрати:

1. Протягом року перед зверненням по призначення субсидії купив земельну ділянку, квартиру (будинок), інше нерухоме майно, транспортний засіб (механізм), цінні папери та інші фінансові інструменти, віртуальні активи, будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату операції перевищувала 50 тис. грн.

2. На дату призначення житлової субсидії має на депозитному банківському рахунку (рахунках) кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на 1 січня року, коли призначається житлова субсидія. Оскільки прожитковий мінімум для працездатних з 1 січня 2021-го встановлено на рівні 2270 гривень, то йдеться про (2270 × 25) 56 750 гривень.

3. Протягом року перед зверненням по субсидію чи її «автоматичним» призначенням здійснив операції з купівлі іноземної валюти (готівкової чи безготівкової), а також банківських металів на суму, що перевищує 50 тисяч гривень.

4. Також житлова субсидія не призначається, якщо хтось із повнолітніх членів сім’ї не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного. Й таким чином. за інформацією ДПС та Пенсійного фонду, не мав жодних доходів, що враховуються при призначенні субсидій. Або ж мав середньомісячний сукупний дохід, що не перевищував розміру мінімальної заробітної плати. Також субсидію не призначать, якщо за таку особу не сплачено бодай мінімальну суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

5. Ще одне обмеження пов’язане з перебуванням претендентів на субсидію за кордоном сукупно понад 60 днів. При цьому до 60-денного періоду перебування за кордоном не включаються дні службового відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, що підтверджується відповідними документами.

Принагідно нагадаємо, що до цього в Україні вже діяла низка обмежень для охочих отримувати субсидії. Вони і надалі зберігаються.

Виплати домогосподарству не призначать, якщо:

1. площа житла становить: квартири – понад 130 кв.м., будинку – понад 230 кв.м. За винятком дитячих будинків сімейного типу, багатодітних родин, прийомних сімей, житлових приміщень для осіб з інвалідністю, що пересуваються на візках тощо;

2. будь-хто зі складу домогосподарства або член родини має у власності транспортний засіб, з дати випуску якого минуло менше п’яти років (крім мопеда і причепа). Виключення – транспортні засоби, одержані безоплатно або на пільгових умовах;

3. родина не повернула надмірно перераховану (виплачену) суму житлової субсидії за попередні періоди;

4. є заборгованість з оплати комунальних послуг та сплати аліментів у понад 3 місяці.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь