Щодо встановлення місцевих податків та зборів у Вигодянській громаді

Дата: 05.07.2021 09:27

Фото без описуФото без описуФото без опису

Однією з головних засад успішного розвитку держави є ефективна та дієва система місцевого самоврядування. Для забезпечення виконання своїх функцій, створення належного життєвого середовища для населення громади, органи місцевого самоврядування повинні мати достатні фінансові ресурси, основу яких складають кошти відповідних бюджетів.

Одним із важливих джерел доходів бюджетів органів місцевого самоврядування є місцеві податки і збори. Підвищення ролі місцевих податків і зборів та збільшення їх частки у власних доходах місцевих бюджетів є одним із головних завдань фінансово-бюджетної політики держави.

Саме тому на десятій сесії VIII скликання 26 червня 2021 року відповідно до Податкового кодексу України, з метою реалізації повноважень органів місцевого самоврядування щодо встановлення місцевих податків та зборів, керуючись пунктом 24 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», депутати Вигодянської сільської ради прийняли ряд рішень щодо встановлення ставок та пільг зі сплати податків.

Серед них такі:

1. Про встановлення ставок та пільг із сплати земельного податку.

2. Про встановлення ставок та пільг зі сплати податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

3. Про встановлення податку на майно в частині транспортного податку.

4. Про встановлення фіксованих ставок єдиного податку для фізичних осіб – підприємців.

5. Про встановлення акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.

6. Про встановлення розміру ставки туристичного збору на території Вигодянської сільської ради.

Із самими рішеннями та додатками до них ви можете ознайомитися на офіційному сайті Вигодянської сільської ради у розділі Інформаційний відділ - https://vugoda.odessa.gov.ua/informatsijnij-viddil/.