Участь голови сльської ради у конференції «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати»

Дата: 03.09.2021 14:13

3 вересня, в п’ятницю, голова Вигодянської сільської ради Алла Рибачок прийняла участь у конференції «Посилення фінансової дисципліни місцевих громад. Роль та функції Рахункової палати», що була ініційована Рахунковою палатою.

Участь у даному заході прийняли народні депутати, мери міст з Одещини, Миколаївщини, Херсонщини, голови громад, представники органів місцевого самоврядування та науковці.

Конференцію відкрили голова Рахункової палати Валерій Пацкан, голова Одеської обласної державної адміністрації Сергій Гриневецький, голова Одеської обласної ради Григорій Діденко та віцепрезидент Національної академії наук України, професор, доктор, історичних наук Олег Рафальський.

Під час конференції Валерій Пацкан порушив питання щодо статусу та основних повноважень Рахункової палати як вищого органу аудиту, зокрема щодо здійснення контролю за використанням бюджетних коштів, наданих на виконання повноважень місцевими державними адміністраціями та на реалізацію делегованих повноважень органами місцевого самоврядування по доходах і видатках. Інгуна Судраба, керівник команди експертів проєкту «Зміцнення потенціалу зовнішнього аудиту відповідно до міжнародних стандартів в Україні», поділилася найкращим європейським та світовим досвідом щодо взаємодії вищих органів щодо взаємодії вищих органів аудиту й органів місцевої влади та місцевого самоврядування. Виступ заступника начальника територіального управління Рахункової палати по одеській, Миколаївській, херсонській областях, Автономній Республіці Крим та м. Севастополю (у м. Одеса) Григорія Слєпканя стосувався результатів аудитів Рахункової палати, проведених територіальним управлінням у регіоні, заходів реагування, вжитих об’єктами контролю за результатами контрольних заходів. Окрім цього, учасники обговорили проблемні питання регіонів у сфері публічних фінансів та шляхи зміцнення фінансово-бюджетної дисципліни тощо.