ЗАКОН УКРАЇНИ "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження спільної роботи близьких осіб"

Дата: 20.01.2022 10:14

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження спільної роботи близьких осіб» від 17 вересня 2020 р. № 918-IX обмежено спільну роботу близьких осіб на посадах помічників-консультантів депутатів усіх рівнів:

Законом встановлено, що народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад не можуть мати у прямому підпорядкуванні близьких їм осіб або бути прямо підпорядкованими у зв’язку з виконанням повноважень близьким їм особам.

Близькі особи – члени сім’ї зазначеного суб’єкта, а також чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, рідний та двоюрідний брати, рідна та двоюрідна сестри, рідний брат та сестра дружини (чоловіка), племінник, племінниця, рідний дядько, рідна тітка, дід, баба, прадід, прабаба, внук, внучка, правнук, правнучка, зять, невістка, тесть, теща, свекор, свекруха, батько та мати дружини (чоловіка) сина (дочки), усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, особа, яка перебуває під опікою або піклуванням зазначеного суб’єкта.