Про громадську організацію «Безбар’єрність»

Дата: 22.02.2022 09:33

Громадська організація «Безбар’єрність» — неурядове експертне об’єднання, яке опікується поширенням в українському суспільстві практик інклюзії, недискримінації, впровадження доступності та універсального дизайну, поваги до різноманіття та рівності можливостей.

«Безбар’єрність» відстоює майбутнє України як суспільства, в якому всі мають відчуття приналежності, участі, визнання та легітимності.

«Безбар’єрність» просуває цінності, ставлення та інститути, які б дозволили усім жителям України максимально повно брати участь у соціальному, економічному та політичному житті, спираючись на власну гідність.

Безбар’єрний підхід має стати загальним підходом у сфері публічного управління для забезпечення безперешкодного доступу соціально вразливих груп до освіти, зайнятості, послуг, дозвілля, спілкування, участі у житті громади.

Це експертна організація, яка просуває універсальний дизайн, інклюзію та повагу до різноманіття. Для цього ми проводимо дослідження, адвокатуємо зміни у законодавстві, організуємо комунікаційні кампанії та займаємося пошуком нового.

Безбар'єрність — це забезпечення рівних прав та можливостей для всіх, і зокрема тих, хто відчуває на собі наявні в суспільстві обмеження

Організація фокусуємося на трьох основних напрямках розвитку безбар'єрності:

• Проєктування можливостей

• Соціальне залучення

• Підтримка різноманіття

Організація прагне:

1. Сприяти розробці системної державної політики з безбар'єрності та підтримувати її імплементацію.

2. Включити безбар’єрність до порядку денного українського суспільства і сформувати запит на зміни

3. Пропонувати дієві рішення у співпраці з громадянським суспільством, державною та місцевою владою, бізнесом

4. Залучати національні і міжнародні організації до вирішення проблем нерівності можливостей в Україні

5. Зробити бар’єри, що оточують українців, видимими для державної влади та місцевого самоврядування

6. Масштабувати успішні практики безбар’єрності, створюючи партнерства та підтримуючи спільноти.