Дата: 04.05.2022 14:27

Постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 р. № 331 затверджено Порядок надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні - посилання: https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/331-2022-%D0%BF#Text (зі змінами від 06.04.2022).

Порядок визначає умови, механізм виплати та порядок використання коштів для надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за кожну працевлаштовану особу з числа ВПО внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.

ВПО в розумінні цього порядку – це особа, яка після введення воєнного стану перемістилася з території, на якій проводяться бойові дії, до населених пунктів, де може надаватися допомога в рамках Програми «єПідтримка», та отримала довідку ВПО.

Компенсація витрат роботодавцю за кожну працевлаштовану ВПО

Компенсація витрат надається роботодавцю за кожну працевлаштовану ВПО на умовах строкового або безстрокового трудового договору (контракту), гіг-контракту, зокрема за сумісництвом, за таких умов:

розмір заробітної плати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством;

подання в установленому законодавством порядку податкової звітності за IV квартал 2021 р. або річної звітності за 2021 рік.

Розмір компенсації витрат роботодавцю

Компенсація витрат надається у розмірі 6500 гривень щомісяця за кожну працевлаштовану ВПО, за яку роботодавцем сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.

Загальна тривалість надання компенсації витрат не може перевищувати двох місяців з дня працевлаштування ВПО.

Порядок оформлення компенсації роботодавцю:

не пізніше 5 днів з дня працевлаштування ВПО роботодавець подає заяву про компенсацію витрат через Портал «Дія» або особисто до місцевих центрів зайнятості з документами про працевлаштування (копії наказу, договору тощо), відомостями про працівників (ПІП, ідентифікаційний код, копія довідки ВПО тощо), розрахунковий рахунок роботодавця;

протягом 5 календарних днів після отримання заяви від роботодавця регіональним центром зайнятості приймається рішення щодо надання або відмови у наданні компенсації витрат;

протягом 5 робочих днів після прийняття рішення щодо надання компенсації витрат або отримання відомостей з Реєстру роботодавців отримувачів компенсації витрат через Портал «Дія» регіональним центром зайнятості здійснюється перерахування коштів роботодавцю за перший місяць роботи ВПО;

протягом 5 робочих днів після надходження повідомлення про підтвердження продовження зайнятості ВПО регіональний центр зайнятості здійснює перерахування коштів роботодавцю за другий місяць роботи.

Довідково. Особа з числа ВПО може бути працевлаштована один раз.