Що робити у разі відсутності водопостачання?

Дата: 11.10.2022 10:07

В багатьох населених пунктах України через ворожі дії російських загарбників відсутні водопостачання та електроенергія. Всі служби у найкоротші терміни роблять все можливе щоб усунути наслідки руйнувань.

Але беручи до уваги систематичні ракетні обстріли об'єктів інфраструктури нашої країни Одеська область загалом та Вигодянська громада, зокрема, можуть опинитися без електропостачання, а слідом й водопостачання.

Тому ми рекомендуємо мешканцям ОТГ запастися питною та технічною водою в розрахунку на кожного члена сім'ї.

Також надаємо вам пам'ятку "Що робити у разі відсутності водопостачання".

Якщо ваше село «відрізане» від джерел централізованого водопостачання, ви можете використовувати питну воду з колодязів, криниць, пунктів розливу питної води (в тому числі пересувних) при їх наявності.

Також можна брати фасовану бутильовану воду та воду в ємностях для індивідуального користування.

Розрахуйте запас для використання вдома відповідно до кількості членів вашої родини. Одній дорослій людині потрібно на добу:

• 3 літри питної води (включно з рідиною, яку споживаємо з їжею)

• 10-12 літрів для гігієни та для приготування їжі.

Упевніться, що у вас є запас води для себе та родини щонайменше на 72 години.

А краще запасіться питною водою у розрахунку 200 л на 1 одно члена сім’ї.

Якщо ви не впевнені в якості питної води, радимо мати вдома засоби для додаткового очищення — фільтр-глечик для механічного очищення води чи таблетки для швидкого знезараження води.

Як зберігати і використовувати воду

?Важливо зберігати питну воду у закритих ємностях. Обов'язково робіть позначки на кшталт "вода знезаражена для пиття", "вода для технічних потреб", "вода для господарських потреб".

?Пам'ятайте, що воду, набрану з відкритих водойм, можна використовувати лише для технічних цілей, але не для пиття.

?Обов'язково треба кип'ятити воду не менше 10 хвилин з моменту її закипання. Це – найефективніший метод її знезараження.

?Пам'ятайте: навіть при зберіганні води у чистій і добре закритій ємності термін придатності не перевищує однієї доби.