Держпродспоживслужба повідомляє

Дата: 13.10.2022 13:41

Відповідно до пункту 1 Положення про Державну службу України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02 вересня 2015 року № 667, Держпродспоживслужба є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України та який реалізує державну політику у галузі ветеринарної медицини, сферах безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, ідентифікації та реєстрації тварин.

Метою ідентифікації та реєстрації сільськогосподарських тварин є встановлення ефективних та дієвих засобів виявлення, локалізації, контролю і за можливості ліквідації хвороб тварин, занесених на територію України, попередження обігу тварин, які захворіли на хворобу, що підлягає повідомленню або щодо яких є підозра про захворювання на таку хворобу, а також забезпечення належного рівня захисту здоров’я тварин та пов’язаний із цим захист здоров’я людей.

Законодавство з ідентифікації та реєстрації тварин визначає основні засади та порядок, а саме:

обов’язковість проведення ідентифікації та реєстрації тварини в залежності від виду відповідно до нормативно-правових актів – протягом 7 днів від народження для великої рогатої худоби, овець і кіз, протягом 60 днів від народження або перед вибуттям з господарства для свиней;

проведення реєстрації даних про господарства, переміщення, забій, облік тварин у господарствах фізичних, юридичних осіб та фізичних осібпідприємців;

забезпечення задоволення потреб споживачів відповідної тваринницької продукції (м'ясо, молоко) щодо придбання якісних та безпечних продуктів харчування.

Внаслідок відкритої військової агресії російської федерації проти України відбувається значне погіршення контролю за обліком та переміщенням тварин, зокрема через зменшення рівня їх ідентифікації, що створює загрозу для харчової безпеки в країні.

Держпродспоживслужбою на сьогоднішній день проведено низку заходів щодо відновлення рівня контролю за виконанням законодавства у сфері ідентифікації та реєстрації тварин.