Як правильно носити світловідбиваючі елементи одягу: убезпечтесь на дорозі в темну пору доби

Дата: 08.12.2022 10:46

Наразі захід сонця вже о 16-ій годині, а через пошкодження енергетичної інфраструктури України, яких завдала росія, вуличне освітлення у Вигодянській громаді не завжди увімкнене, а багатьом жителям доводиться ввечері йти додому вже у повній темряві. Це є причиною підвищеної небезпеки на дорозі. Тому пішоходам варто потурбуватися про свою безпеку і безпеку дітей.

Ми зібрала поради, які допоможуть пішоходам позначити себе на дорозі і таким чином убезпечитись у вечірній час.

Обирайте одяг світлих кольорів
Не обов’язково надягати все біле. Світлою має бути половина вашого одягу — куртка або штани.

Використовуйте аксесуари зі світловідбиваючого матеріалу

Придбайте світлоповертальні аксесуари — браслет, стрічка на рюкзак або жилет. За статистикою, світловідбивачі зменшують ризик наїзду авто в шість разів. Найкраще помітний колір — жовтий.

Обирайте одяг для дітей зі світловідбиваючими елементами

Потурбуватися про наявність світловідбивних елементів на одязі дітей. Розташовуйте їх на рівні голови, корпусу і рук дитини — через менший зріст діти менш помітні на дорогах.

Зробіть флікери для усієї сім'ї разом з дітьми

Світловідбивачі зробити дуже просто. В продажу є спеціальний папір зі світлоповертальним ефектом — разом з дітьми, вирізавши різноманітні фігурки з цього паперу, наклейте їх на цупкий картон або фетр. Цікаве і корисне заняття для усієї сім’ї.

Потурбуйтесь про домашніх тварин

Придбайте для своїх домашніх улюбленців нашийники, що світяться, або одежину зі світлоповертальними елементами.

Як правильно носити світлоповертальні елементи

✅розміщуйте їх на одязі на рівні зору водія
✅найкраще помітні елементи розміром понад 15 кв.см
✅світлоповертальні елементи краще видно на рухливих частина тіла — передпліччях, зап'ястях, гомілках, щиколотках.