28 сесія сільської ради пройшла оперативно і злагоджено

Дата: 23.12.2022 11:21
Кількість переглядів: 145

28 сесія сільської ради пройшла оперативно і злагоджено

22 грудня 2022 року під головуванням Вигодянського сільського голови Алли РИБАЧОК відбулося чергове пленарне засідання сесії Вигодянської сільської ради. На порядок денний було винесено двадцять дев’ять питань.

В числі перших питань традиційно розглянули фінансові питання. Зокрема, після інформації начальник фінансового управління Ольги ЛАПТЄВОЇ, депутатами одноголовсно було прийнято рішення «Про місцевий бюджет Вигодянської сільської ради на 2023 рік». Далі, внесено зміни до рішення сесії сільської ради №968-VIII скликання від 23 грудня 2021 року «Про місцевий бюджет Вигодянської сільської ради на 2022 рік».

У ході засідання депутати затвердили рішення про розподіл коштів на 2023 рік по ряду Програм, а саме:

- «Локалізація та ліквідація амброзії полинолистої та інших карантинних рослин на території Вигодянської сільської ради на 2021 – 2023 роки»;

- «Безпека громади на території Вигодянської сільської ради на 2022 – 2024 роки»;

- «Благоустрій населених пунктів на території Вигодянської сільської ради на 2021 – 2023 роки»;

- «Оздоровлення та відпочинок дітей на території Вигодянської сільської ради на 2021 – 2023 роки»;

- «Розвиток культури на території Вигодянської сільської ради на 2021 – 2023 роки»;

- «Розвиток фізичної культури і спорту на території Вигодянської сільської ради на 2021-2023 роки»;

- «Фінансової підтримки комунальних підприємств Вигодянської сільської ради на 2021 – 2023 роки».

Також були розглянуті й затверджені рішення про надання іншої субвенції загального фонду з місцевого бюджету Вигодянської сільської ради Усатівській сільській раді на відшкодування вартості медикаментів за пільговими рецептами на 2023 рік та Біляївській міській раді для Комунальної установи «Об’єднаний Трудовий Архів».

У зв’язку з потребою підвищення рівня соціального захисту громадян та удосконалення системи надання допомоги було достроково припинено дію соціального цільової програми «Милосердя в дії» на 2021-2023 роки.

Натомість, замість «Милосердя в дії», з метою подальшого посилення соціального захисту малозабезпечених верств населення, громадян, які зареєстровані та постійно проживають в населених пунктах Вигодянської сільської ради, військовослужбовців, мобілізованих для проходження військової служби під час воєнних дій за незалежність України та членів їх сімей депутатський корпус прийняв ряд Програм:

1. «Програма соціальної підтримки малозахищених верств населення Вигодянської сільської ради на 2023-2025 роки»;

2. «Програма соціального захисту інвалідів, ветеранів, учасників війни, членів сімей загиблих учасників війни, осіб, що приймали участь у захисті територіальної цілісності України проти Російської Федерації, на 2023-2025 роки»;

3. Програма «Надання громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають в населених пунктах Вигодянської сільської ради Одеського району Одеської області, одноразової грошової матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових проблем опалення житлового приміщення (житлового будинку, квартири)на 2022 -2023 роки на період дії воєнного стану на території України»;

4. «Програма соціальної підтримки військовослужбовців, мобілізованих для проходження військової служби під час воєнних дій за незалежність України та членів їх сімей на 2023 р.».

А також з метою забезпечення одноразової грошової матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах та іншим категоріям громадян, було затверджено Положення «Про порядок надання одноразової адресної матеріальної допомоги громадянам, які опинилися в складних життєвих обставинах, та іншим категоріям громадян Вигодянської сільської ради».

Для забезпечення та удосконалення підтримки внутрішньо переміщених осіб було внесено зміни до «Програми підтримки та соціального захисту внутрішньо переміщених осіб на 2022-2023 роки».

Депутатами, для реалізації державної сімейної та ґендерної політики, спрямованої на утвердження в суспільстві соціальної справедливості та ґендерної рівності; підтримки сімей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, прийнято Програму «Забезпечення сімейної та гендерної політики, протидії домашньому насиллю та торгівлі людьми на території Вигодянської сільської ради на 2023-2025 роки».

З метою сприяння у подальшому формуванню комплексної системи реабілітації та інтеграції осіб з інвалідністю, посилення соціального захисту осіб з інвалідністю, вирішення питання створення сприятливих умов життєдіяльності осіб інвалідністю була затверджена Програма «Безбар’єрна Одещина» на 2023- 2025 роки.

Крім того, було затверджено Програму «Надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на території Вигодянської сільської ради на 2023-2025 роки» з метою соціального захисту та соціальної підтримки осіб, які потребують сторонньої допомоги шляхом надання якісних соціальних послуг, враховуючи висновки постійної комісії з питань бюджету та соціально - економічного розвитку.

Для підтримки постраждалих жителів Вигодянської сільської ради, житлові будинки (квартири) яких може бути зруйновано (пошкоджено) внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації на сесії прийнято відповідну Програму.

З метою забезпечення дотримання громадянами України конституційного обов’язку – захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України депутатами затверджено Програму «Про підготовку молоді до служби в Збройних Силах України у Вигодянській сільській раді на 2023 рік».

Окрім вище зазначених Програм, для забезпечення підтримки обдарованої молоді громади шляхом створення умов для її творчого, інтелектуального, духовного й фізичного розвитку, спрямовання на втілення в життя української національної ідеї депутатами прийнята Програма «Підтримка обдарованих дітей Вигодянської сільської ради» на 2023-2027 рр.

У зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, враховуючи лист Уповноваженого із захисту державної мови від 21.04.2022 року № 1281/04.1 щодо необхідності перейменування назв географічних об’єктів топоніміки населених пунктів, які пов’язані з державою-агресором чи історією російської імперії та СРСР, та рекомендації Уповноваженого із захисту державної мови щодо окремих питань застосування української мови як державної у діяльності органів державної влади, органів місцевого самоврядування ( в частині найменування, перейменування, унормування назв географічних об’єктів та об’єктів топоніміки населених пунктів) депутатським корпусом одноголосно прийнято рішення «Про перейменування вулиць на території Вигодянської сільської ради». Відтепер вулиці Южна та Пушкінська у с. Вигода, Горького у с. Паліївка, наситимуть назви В.Кордонова, Горіхова, Українська, відповідно.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь