ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР КП ВС «ВОДОГРАЙ» ЗДІЙСНИТИ КОРИГУВАНННЯ ТАРИФІВ НА ПОСЛУГИ З ВОДОПОСТАЧАННЯ

Дата: 11.01.2023 11:52

На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір коригувати тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 5 червня 2018 року № 130, комунальне підприємство «Водограй» доводить до відома споживачів про намір здійснити коригування діючих тарифів на водопостачання. Розрахунки тарифів проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  №869 від 01.06.2011  «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Введені в дію з 01.06.2021 року діючі тарифи на водопостачання та затверджені рішенням виконавчого комітету Вигодянської сільської ради від 13.05.2021 р. № 84 «Про затвердження тарифів КП ВС «Водограй» на надання комунальних послуг з водопостачання» та складають для :

• для населення  – 14,78 грн. за 1 м3;

• для бюджетних  установ – 18,85 грн. за 1 м3;

• для  підприємницьких структур – 23,90 грн. за 1 м3

Обґрунтування необхідності коригування тарифів на послуги

водопостачання

Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги» визначено повноваження органів місцевого самоврядування у частині встановлення економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги, у тому числі на послуги водопостачання.

Враховуючи зростання цін на матеріально-технічні ресурси, зміну розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, коригування тарифів на послуги водопостачання і приведення їх до економічно обґрунтованого рівня, є об’єктивною необхідністю. Основними причинами необхідності коригування тарифів на водопостачання на 2023 рік є:

• зростання законодавчо встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

• зростання податкового зобов’язання;

• зростання цін на сировину та матеріали.

У зв’язку з цим діючі на підприємстві тарифи на послуги водопостачання не відшкодовують витрати на надання цих послуг, що не дає можливості підприємству дотримуватись вимог Галузевої угоди та інших законодавчих актів у сфері оплати праці, вчасно розраховуватись з бюджетом по податкових зобов’язаннях і оплачувати за спожиту електроенергію та одночасно забезпечувати населення якісними та у повному обсязі послугами з водопостачання.

Планові витрати на послугу водопостачання по КП «Вигодянський сількомунгосп» «Водограй» на 2023 РІК

Таким чином, відповідно до розрахунків  пропонується таке коригування тарифів:

• для населення  – 20,11 грн. за 1 м3;

• для бюджетних  установ – 25,64 грн. за 1 м3;

• для  підприємницьких структур – 32,51 грн. за 1 м3

Враховуючи об’єктивні фактори, які не залежать від підприємства, з метою коригування тарифу відповідно до вимог чинного законодавства та забезпечення стабільної роботи підприємства, якісного виконання послуг ,виникла необхідність коригування діючого тарифу на послуги водопостачання.  Зауваження та пропозиції приймаються у письмовій формі протягом 7 календарних днів з дня опублікування даного повідомлення за адресою: 67620, Одеська область, Одеський район, село Вигода, вул. Центральна, 46, та на електрону пошту: voda_gray@ukr.net