ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО НАМІР КП  «ВУЖКГ С.ВАСИЛІВКА» ЗДІЙСНИТИ ЗМІНУ  ТАРИФІВ НА ПОСЛУГИ  З ВОДОПОСТАЧАННЯ  ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Дата: 11.01.2023 13:23

На виконання пункту 2 розділу ІІ Порядку інформування споживачів про намір здійснити зміну тарифів на комунальні послуги з обґрунтуванням такої необхідності, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 5 червня 2018 року № 130, комунальне підприємство « ВУЖКГ с.Василівка» доводить до відома споживачів про намір здійснити зміну діючих тарифів на водопостачання та водовідведення. Розрахунки тарифів проведено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України  №869 від 01.06.2011  «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на житлово-комунальні послуги».

Введені в дію з 07.04.2017 року діючі тарифи на водопостачання, водовідведення та затверджені рішенням  сесії Василівської сільської ради від 07.04.2017 р. № 163-VII «Про затвердження тарифів з водопостачання та водовідведення» .

Діючі тарифи на послуги з водопостачання:

• для населення  – 12,50 грн. за 1 м3;
  • для бюджетних  установ – 15,50 грн. за 1 м3;
  • для  підприємницьких структур – 17,50 грн. за 1 м3

Діючі тарифи на послуги з водовідведення:

• для населення  – 5,50 грн. за 1 м3;
  • для бюджетних  установ – 10,50 грн. за 1 м3;
  • для  підприємницьких структур – 12,50 грн. за 1 м3

Обґрунтування необхідності зміни тарифів на послуги

водопостачання та водовідведення

Законами України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про житлово-комунальні послуги» визначено повноваження органів місцевого самоврядування у частині встановлення економічно обґрунтованих тарифів на житлово-комунальні послуги, у тому числі на послуги водопостачання та водовідведення.

Враховуючи зростання цін на матеріально-технічні ресурси, зміну розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб,  зміна тарифів на послуги водопостачання, водовідведення і приведення їх до економічно обґрунтованого рівня, є об’єктивною необхідністю. Основними причинами необхідності  зміни тарифів на водопостачання, водовідведення на 2023 рік є:

• зростання законодавчо встановленого прожиткового мінімуму для працездатних осіб;
  • зростання податкового зобов’язання;
  • зростання цін на сировину та матеріали.

У зв’язку з цим діючі на підприємстві тарифи на послуги водопостачання, водовідведення не відшкодовують витрати на надання цих послуг, що не дає можливості підприємству дотримуватись вимог Галузевої угоди та інших законодавчих актів у сфері оплати праці, вчасно розраховуватись з бюджетом по податкових зобов’язаннях і оплачувати за спожиту електроенергію та одночасно забезпечувати населення якісними та у повному обсязі послугами з водопостачання та водовідведення.

РОЗРАХУНОК ПОВНОЇ СОБІВАРТОСТІ ТА СЕРЕДНЬОЗВАЖЕНОГО ТАРИФУ НА ПОСЛУГУ З ВОДОПОСТАЧАННЯ

РОЗРАХУНОК ПОВНОЇ СОБІВАРТОСТІ ТА СЕРЕДНЬОЗВАЖЕНОГО ТАРИФУ НА ПОСЛУГУ З ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Таким чином, відповідно до розрахунків  пропонується така зміна тарифів з водопостачання:

• для населення  – 23,00 грн. за 1 м3;
  • для бюджетних  установ – 25,00 грн. за 1 м3;
  • для  підприємницьких структур – 27,00 грн. за 1 м3

Зміна тарифів  з водовідведення:

• для населення  – 16,00 грн. за 1 м3;
  • для бюджетних  установ – 19,00 грн. за 1 м3;
  • для  підприємницьких структур – 22,00 грн. за 1 м3

Враховуючи об’єктивні фактори, які не залежать від підприємства, з метою зміни тарифів відповідно до вимог чинного законодавства та забезпечення стабільної роботи підприємства, якісного виконання послуг ,виникла необхідність зміни діючого тарифу на послуги водопостачання та водовідведення.  Зауваження та пропозиції приймаються у письмовій формі протягом 7 календарних днів з дня опублікування даного повідомлення за адресою: 67613, Одеська область, Одеський район, село Василівка, вул. Центральна, 64, та на електрону пошту: komunhoz31470604@gmail.com