ЯКЩО ЛЮДИНА ПРАЦЮЄ НЕПОВНИЙ РОБОЧИЙ ДЕНЬ

Дата: 22.02.2023 15:13

ЯКЩО ЛЮДИНА ПРАЦЮЄ НЕПОВНИЙ РОБОЧИЙ ДЕНЬ

Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області нагадує, що статтею 24 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 № 1058-ІV визначено, що страховий стаж — це період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

Тому якщо із заробітної плати людини, яка працює неповний робочий день, сплачується єдиний соціальний внесок у розмірі не менше ніж мінімальний, а на сьогодні це 1474 грн (мінімальна заробітна плата 6700 грн х ставку ЄСВ 22%), то відповідно даний період зараховується до страхового стажу як повний місяць.

В іншому випадку періоди роботи зараховуються пропорційно сплаченим внескам.

Роботодавці! Будьте уважними! Не допускайте втрати страхового стажу ваших працівників.