A A A K K K
для людей із порушенням зору
Вигодянська громада
Одеська область, Одеський район

5 ГАЧКІВ, НА ЯКІ ЛОВЛЯТЬ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЇ

Дата: 31.03.2023 10:48
Кількість переглядів: 26

5 ГАЧКІВ, НА ЯКІ ЛОВЛЯТЬ ІНТЕРНЕТ-ШАХРАЇ

Гачок 1: Конфіденційні дані

Ми живемо в час, коли в Інтернеті здійснюють покупки, а, отже, надають для цього дані кредитної карти та іншу інформацію.

Та є дані, які сторонні особи не можуть просити за жодних обставин:

✔Паролі до електронної пошти, особистого кабінету платника, облікового запису та ін. А також дівоче прізвище матері та дату народження (які часто пропонують використати як «запасний» пароль).

✔Пін-код до банківської карти (чотиризначний номер);

✔Код із смс-підтвердженням для здійснення оплати. Можливо, дізнавшись дані Вашої платіжної карти, шахраї захочуть здійснити нею оплату. Для того, щоб цього не сталось без вашого відома, існує смс-підтвердження (код, що приходить у смс, який потрібно ввести при здійсненні платежу). Без нього зняти гроші з платіжної карти не вдасться. Якщо Ви користуєтесь смартфоном та інтернет-банкінгом, таку смс-ку заміняє сповіщення «Підтвердити оплату на суму (…)». Тож, будьте уважними і не натискайте жодних підтверджень, якщо не плануєте здійснювати відповідних операцій. Якщо Вам приходять такі сповіщення або смс, однак Ви знаєте, що нічого не купуєте в Інтернеті з допомогою платіжної карти, обов’язково передзвоніть в банк і тимчасово заблокуйте її.

✔Код CVV2/CVC2 (тризначний код на звороті платіжної карти) – його можете використовувати тільки Ви, при здійсненні покупок в Інтернеті. Сторонні особи не мають права вимагати у Вас цей код. Те саме стосується і даних платіжної карти (номер карти, термін дії).

Гачок 2: «У Вас є одна година»

Одна з найхарактерніших ознак фішингу – це заклик до швидких (і, найчастіше, необдуманих) дій. Якщо Вас закликають передзвонити, перейти за посиланням або надати певні дані протягом обмеженого часу, скоріш за все, Ви маєте справу з шахраями.

Зберігайте спокій і нікуди не поспішайте!

Гачок 3: Електронні листи із посиланнями

Будьте особливо уважними, перш ніж переходити за посиланням, яке прийшло у підозрілому листі на Вашу електронну скриньку. Найчастіше кібер-злочинці розсилають такі листи від імені банків.

Гачок 4: «Ви виграли авто»

…Або велику суму грошей чи інший привабливий приз. Щоб забрати його, потрібно лише перейти за посиланням або передзвонити на певний номер. Особливо варто остерігатись коротких номерів, або ж тих, що починаються на «0 800»: після такого дзвінка на Вашому рахунку може не залишитись ані копійки.

Гачок 5: «Представник банку (поліції, Пенсійного фонду та ін.)»

…Який телефонує або надсилає смс з інформацією про те, що Ваш банківський рахунок заблоковано. І закликає надати конфіденційні дані (наприклад, дані платіжної карти), щоб «розблокувати» рахунок. Найкращим виходом в цій ситуації буде завершити розмову і передзвонити в банк за офіційним номером телефону, щоб уточнити цю інформацію.

Такі «представники» можуть також скеровувати Вас до банкомату для здійснення фінансових операцій, або ж під іншим приводом намагатись заволодіти конфіденційними даними. Робити цього в жодному випадку не можна.

P.S. Окрім вищеперелічених ситуацій радимо бути обережними із комп’ютерними майстрами, які приходять додому.

Та обов’язково повідомляти про випадки фішингу, щоб вберегти себе та інших.

Як це зробити?

Якщо Вам прийшов сумнівний електронний лист, виберіть опцію (значок «три крапки» вгорі) «Повідомити про фішинг».

Окрім цього, про шахрайство варто повідомити поліцію (102) та кіберполіцію (0800-505-107).

А також – звернутися до ЗМІ для розголосу шахрайської схеми.

Бережіть себе!


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь