Вигодянська громада

Одеська область, Одеський район

Громадське обговорення щодо встановлення скульптурної споруди для увічнення пам’яті  видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка

Дата: 10.04.2023 12:26
Кількість переглядів: 70

Громадське обговорення щодо встановлення скульптурної споруди для увічнення пам’яті  видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка

Підставою для оголошення про проведення громадського обговорення є ініціатива сільського голови щодо встановлення скульптурної споруди Тарасу Шевченку на території Меморіалу Слави с.Вигода з метою  вшанування великого українського Кобзаря та Пророка нації.

Тарас Шевченко народився 9 березня 1814 року в селі Моринці на Черкащині в сім'ї селянина. Тарас Григорович Шевченко - видатний український поет, прозаїк, драматург, художник, політичний і громадський діяч. Він був людиною універсальних обдарувань та інтересів. Все його життя і творчість були присвячені українському народу.

Він є автором всесвітньовідомої збірки поезії «Кобзар» та не менш відомих творів: героїчно-романтичної поеми "Гайдамаки", циклу поезій "Три літа" (центральним твором якого є "Сон"), поеми "Кавказ", послання
"І мертвим і живим…", поезії "Чигирине, Чигирине", "Великий льох", "Стоїть в селі Суботові" та ін., в яких гостро виступив проти соціал-національного гноблення українського народу.

Тарас Шевченко є одним з найвидатніших майстрів українського образотворчого мистецтва. Він працював у галузях станкового живопису, графіки, монументально-декоративного розпису та скульптури, досконало володів технікою акварелі, олії, офорту, малюнка олівцем і пером. Він є автором понад тисячі мистецьких творів, левову частину яких втрачено.

На початку 1861 р. він тяжко захворів і 10 березня помер. Поховали його спочатку на Смоленському кладовищі Петербурга, а в травні 1861 р. прах перевезли на Чернечу (тепер Тарасову) гору поблизу м. Канева.

Тарас Шевченко для українського народу не лише геніальний поет. Він — його сумління, совість, бунтівний розум, його ніжне щире серце, сповнене великою любов’ю і безмежним стражданням. Ось чому його люблять і шанують усі — незалежно від віку, естетичних уподобань, ідейних позицій. У найважчі роки ідейного чи соціального розшарування, Великий Кобзар щоразу ставав прапором української нації, гаслом, її духовним маяком.

Творчість Тараса Шевченка сьогодні як ніколи актуальна. Майже 200 років тому він у плані культурному постав проти Російської імперії, а сьогодні їй протистоїть вся Україна. Уже понад півтора століття немає з нами великого Шевченка, але кожен рік ніби наближає його до нас. Його творчість у контексті останніх подій не дає нам змоги засумніватись у правдивості його пророцтв. Більш свідомо вчитуємося у рядки "Кобзаря" і переконуємося, що всі вони звернені до нас, українців XXI століття.

Попередньо місце для встановлення скульптурної споруди для увічнення пам’яті  видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка скульптури на території Меморіалу Слави с.Вигода.

Скульптурну споруду Тарасу Шевченку планується встановити за рахунок коштів місцевого бюджету.

Враховуючи вищевикладене, виконавчим комітетом Вигодянської сільської ради проводиться громадське обговорення з 10.04.2023 – 28.04.2023.

Відповідальними особами за організацію проведення громадського обговорення щодо встановлення скульптурної споруди для увічнення пам’яті  видатного українського поета Тараса Григоровича Шевченка є керуюча справами виконавчого комітету Гюльахмедова Катерина Русланівна, головний спеціаліст зі зв’язків з громадськістю Ткачук Дарія Миколаївна,.

Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються до виконавчого комітету сільської ради у письмовій формі чи надсилаються на електронну пошту із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає, у строк, передбачений в інформаційному повідомленні про проведення громадського обговорення.

Пропозиції (зауваження) подаються на адресу сільської ради: Одеська область, Одеський район, с.Вигода, вул.Нова, 33-а та на електронну пошту сільської ради selovugoda@ukr.net або за телефоном: 048-753-10-02.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь