Керівникам сільськогосподарських підприємств, фізичним особам-підприємцям Вигодянської сільської ради

Дата: 02.06.2023 08:45

Відділ земельних відносин, екології та сільського господарства доводить до відома.

Наближається напружений період, повязаний зі збиранням врожаю ранніх зернових культур. В цей період різко зростає ймовірність пожеж, основними причинами виникнення яких є сукупність погодних і людських факторів, недотримання правил пожежної безпеки та пожежного захисту сільгоспугідь, лісосмуг, ліній електропередачі, газопроводів, доріг в літній пожежонебезпечний період.

Кожен керівник сільськогосподарського підприємства особисто відповідає за забезпечення належного рівня пожежної безпеки зернозбиральної техніки, об’єктів зберігання та переробки сільгосппродукції.

З метою недопущення виникнення пожеж у період збирання зернових ми нагадуємо основні вимоги норм з питань пожежної безпеки при збиранні вражаю:

- до початку збирання врожаю вся техніка, агрегати та автомобілі повинні бути обладнані первинними засобами пожежогасіння та іскрогасниками. Трактористи, комбайнери, їх помічники та інші особи повинні пройти протипожежний інструктаж;

- перед дозріванням колосових хлібні поля в місцях прилягання їх до лісових масивів, степової смуги, автомобільних шляхів та залізниць мають бути обкошені (із прибиранням скошеного) і оборані смугою не менше 4 м завширшки;

- у період збирання забороняється спалювання стерні, післяжнивних залишків та розведення багать на полях;

- не дозволяється заправляти збиральну техніку пальним у хлібних масивах та у нічний час в польових умовах;

- суворо забороняється палити та користуватися відкритим вогнем поряд із хлібними масивами. Водії повинні памятати, що не можна викидати недопалки в бік полів, це може призвести до пожежі із значними втратами.

Пам’ятайте, що дотримуватися вищезазначених вимог пожежної безпеки, особливо під час жнив – обов’язок кожної людини!

Лише спільними зусиллями ми не допустимо загорання хлібних масивів, адже це є основою економіки нашої країни.