Вигодянська громада

Одеська область, Одеський район

Результати громадського обговорення щодо реорганізації (пониження ступеню) закладів освіти Вигодянської сільської ради

Дата: 12.06.2023 11:28
Кількість переглядів: 63

Із метою забезпечення гласності, відкритості та прозорості діяльності органу місцевого самоврядування, врахування громадської думки під час прийняття важливих рішень для життєдіяльності громади, на офіційному сайті Вигодянської сільської ради було оголошено про проведення громадського обговорення щодо реорганізації (пониження ступеню) закладів освіти Вигодянської сільської ради.

Метою обговорення зазначено врахування думки жителів Вигодянської сільської ради щодо реорганізації (пониження ступеню) закладів освіти, а саме:

  • ліцею з початковою освітою с. Березань Вигодянської сільської ради  у гімназію з початковою освітою с. Березань Вигодянської сільської ради;
  • ліцею з початковою освітою с. Кам’янка Вигодянської сільської ради  у гімназію з початковою освітою с. Кам’янка Вигодянської сільської ради;
  • ліцею з початковою освітою с. Петрове Вигодянської сільської ради  у гімназію з початковою освітою с. Петрове Вигодянської сільської ради;

Громадські обговорення були організовані Вигодянською сільською радою та проходили у період з 12.09.2022 по 31.05.2023 року (включно). Відповідне інформаційне повідомлення оприлюднено на офіційному веб-сайті Вигодянської сільської ради.

У зв’язку з продовженням карантину, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19 та забороною масових зібрань та Указу Президента України від 24.02.2022 р. № 2102-IX «Про внесення воєнного стану в Україні», пропозиції та зауваження приймалися у письмовій формі із зазначенням особи та контактної інформації заявника за адресою: 67622, Одеська область, Одеський район, село Березань, вул..Покровська 1 (управління освіти, культури  молоді та спорту Вигодянської сільської ради), електронна адреса: yokms.vugoda.2021@gmail.com.

Також публічне громадське обговорення із дотриманням усіх заходів безпеки передбачало проведення на базі закладів загальної середньої освіти громадських слухань, засідань, зборів, зустрічей з громадськістю за окремим планом, поданим директорами шкіл.

Під час процедури громадського обговорення на офіційну електронну пошту Управління освіти, культури, молоді та спорту Вигодянської сільської ради не надходили пропозиції та зауваження від громадськості. 

Відповідно до:

- ст. 66 Закону України “Про освіту” від 05.09.2017 р.: “право засновувати заклади освіти, реорганізовувати і ліквідовувати їх, забезпечувати їх діяльність та розвиток надано сільськими радам”. Із нормою цієї статті корелюють положення статті 32 Закону України “Про повну загальну середню освіту” від 16.01.2020 р., відповідно до якої “рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники)”.

-  абзацу 2 частини 1 ст. 32 Закону України “Про повну загальну середню освіту” від 16.01.2020 р.“мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади та/або суспільства”, оптимальне функціонування мережі закладів загальної середньої освіти громади повинно виходити з об’єктивно існуючого запиту на освітні послуги.

Отже, прийняття рішення, винесеного на громадське обговорення є важливим та необхідним управлінським кроком, який має під собою соціальні та економічні підстави.

У абзаці 1 ч. 2 ст. 32 Закону України “Про повну загальну середню освіту” від 16.01.2020 року встановлено “у разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти”.  

На виконання даної норми, з метою забезпечення реалізації гарантій права на здобуття якісної загальної середньої освіти, проводиться комплекс заходів, які дозволять уникнути незручностей в реалізації права на здобуття загальної середньої освіти (зокрема, організація процесу підвезення учнів сіл громади до Василівського і Вигодянського ліцеїв та назад).

Зважаючи на відсутність зауважень, побажань та пропозицій згоди щодо пониження ступенів Березанського ліцею, Кам’янського ліцею та Петрівського ліцею, беручи до уваги готовність Василівського та Вигодянського ліцеїв  приймати учнів для здобуття повної загальної середньої освіти, робочою групою рекомендовано винести на розгляд чергової сесії Вигодянської сільської ради питання щодо пониження ступенів закладів загальної середньої освіти.

Відповідно до постанови КМУ від 03.11.2010 р. № 996 Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики” процедура громадського обговорення витримана організатором у повному обсязі


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь