Історії, які надихають

Дата: 14.11.2023 13:11
Кількість переглядів: 94

Фото без описуФото без описуФото без опису

Оксана Винницька – незряча співачка та часто виступає на концертах. Був прикрий випадок, коли на одному із заходів Оксана попросила ведучого допомогти їй вийти з-за куліс на сцену, на що почула: «це не моя функція – «переставляти стільці».

Було дуже зверхнє ставлення, після якого жінка відмовилася брати участь в заході.

💬 «Коли беру участь в заході, мені важливо відчувати, що організатори зможуть допомогти, якщо у мене буде потреба», – каже Оксана.

Віталія Андрушко ділиться, що неодноразово відмовлялася ходити на різні події, розуміючи, що на локації їй буде складно орієнтуватися. За її словами, дуже важливо, аби незряча людина мала нагоду відвідати захід самостійно, а не шукати супроводжувача.

🚶🏼‍♀️ «Я завжди відвідую заходи з кимось, але хочу, щоб могла робити це сама. Якщо це галерея чи виставка, то нецікаво просто прийти й нічого там не зрозуміти, не відчути, не дізнатися. Обов'язково мусить бути супровід – або тактильний, або аудіоопис про експонати. Якщо тактильні мініатюри робити дорого, то краще зробити хоча б аудіоопис про експонат. Ось, наприклад, нещодавно я була в галереї Едварда Мунка в Осло і там був аудіогід українською мовою. Це прекрасно!», – каже Віталія.

Жінка додає, доступність заходів повинна розпочинатися ще з етапу, коли людина хоче придбати квиток. Тобто, під час відвідування сайту чи сторінки події.

Катерина Халецька ділиться, що часто не може отримати інформацію про захід з сайту. Все тому, що багато з них – недоступні для незрячих. Тому потрібно або дотримуватися стандартів доступності сайтів, або, як тимчасова опція, надсилати інформацію про івент електронною поштою.

Катерина наголошує, що й на самому заході дуже важлива доступність, щоб незряча людина могла відвідувати його самостійно. Щоб були чітко встановлені норми і всі їх дотримувалися. Наприклад, татильні доріжки, тактильні макети території, таблички шрифтом Брайля тощо.

«Коли ходила на концерти, то допомагали знайомі — заводили і забирали, бо зали зазвичай величезні, шумно і важко зорієнтуватися. Можна в такому випадку питати людей поруч, але краще, щоб не було в цьому потреби», – каже Катерина.

❗️ Сьогодні – Міжнародний день незрячих людей.

Разом із Музей у темряві "Третя після опівночі" / 03:00 ділимося історіями їхніх гідів, які, дуже сподіваємося, надихнуть організаторів різних заходів (як онлайн, так і офлайн) на те, щоб піклуватися про комфорт усіх своїх гостей та відвідувачів.

Хочете, але не знаєте, як краще? Як зазначила у цей день перша леді Олена Зеленська, зовсім скоро буде презентовано Гайд безбар’єрних подій, створений у межах ініціативи «Без бар’єрів».

«Окремий великий розділ у гайді буде присвячено людській взаємодії та комунікації. Буде там і спеціальний чек-ліст безбар’єрності заходу офлайн та онлайн. Адже від початку пандемії коронавірусу ми перемістилися з конференц-залів у зуми та метавсесвіти, і ці віртуальні простори теж мають бути доступні», - йдеться у дописі першої леді 📲 https://t.me/FirstLadyOfUkraine/4608

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree


« повернутися до розділу «Безбар'єрність»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь