Заповни чеклист безбар'єрності

Дата: 17.12.2023 12:08

👨‍👩‍👧 Сім’я з дворічною донечкою та кицею, привченою до кігтеточки, винайме квартиру на довготривалий термін на правому березі Києва. Важливо: нижні поверхи (на часи відключень світла) та пандус або вхід в нуль, щоб було зручно з дитячим візочком.

Бачили такі оголошення? Можливо, самі колись шукали для себе або рідних житло, яке було би зручним на усі випадки життя?

🙌🏼 Хороша новина у тому, що існує ось така онлайн-мапа від ЛУН Місто (https://bit.ly/48xMo5Z), де позначені заклади, публічні простори, житлові будинки, які зробили хоча б перші кроки в бік безбар’єрності.

Ще краща – у тому, що тепер кожен може посприяти, аби на ній з’явилася інформація саме про ваш будинок.

🚪 Яку вхідну групу він має (чи є навіс, що покриває ґанок, які двері – легкі чи ні для відчинення / зачинення)

🌳 Що там з місцями для відпочинку, наприклад, зелена зона або дитячий майданчик

⚠️ Чи є укриття і які в ньому умови (вентиляція, вода, вбиральня тощо)

Вам не потрібно писати величезний твір на тему «У якому будинку я живу» 🏠

📝 Для зручності ми Безбар'єрність разом із ЛУН Місто створили чекліст, заповнення якого займе до 5 хвилин вашого часу.

Отримана інформація буде інтегрована в мапу «Місто без меж», що дуже спростить пошук житла для людей, яким пріоритетна його доступність.

💬 «Усі ми незалежно від віку, статі, стану здоровʼя можемо відчувати барʼєри. Дорогою на вокзал, коли в руках важка валіза з коліщатками. Коли ти в іншому районі міста, лунає сирена, і дуже важко зорієнтуватися, де найближче укриття і як його дістатися. Тож безбар’єрність – це не створення умов для окремої категорії осіб. Це зручність і комфорт для усіх без виключення», – додає Оксана Збітнєва, голова ГО «Безбарʼєрність».

Заповнити чекліст можна тут 📲 https://misto.lun.ua/checklist-barrier-free

Sveta Hnatiuk

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree