Новий рік без салютів: яка відповідальність передбачена в Україні за використання феєрверків

Дата: 26.12.2023 12:52
Кількість переглядів: 66

Фото без опису

Новий рік без салютів: яка відповідальність передбачена в Україні за використання феєрверків.

До Нового року залишились лічені дні. Під час новорічних свят українці полюбляли запускати феєрверки, салюти та петарди.

До початку повномасштабної війни запуск салютів додавав святкового настрою та новорічної атмосфери. Проте сьогодні використання піротехнічних виробів вважається недоречним. Більше того, використання більшості феєрверків, салютів та різноманітних петард заборонено під час воєнного стану.

Яке покарання передбачено в Україні за використання піротехнічних виробів, читайте в нашому матеріалі.

В Україні запрацював закон про заборону салютів та петард, з 6 листопада заборонено використання та розповсюдження більшості салютів, феєрверків та петард. Закон №7438 набув чинності, відтепер заборонено:

використання феєрверків (піротехнічних виробів, призначених для використання під час розважальних заходів) класів F2, F3, F4;

продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класів F2, F3, F4;

продаж та/або передача будь-яким способом феєрверків класу F1, особам, які не досягли 16-річного віку.

Разом з тим, заборона не поширюється на використання піротехніки Збройними Силами України, Національною поліцією та аварійно-рятувальними службами.

Виключенням є піротехнічні засоби класу F1, що маєть найвищий рівень безпеки та майже не створюють шумових ефектів.

Яка відповідальність передбачена в Україні.

Піротехнічні вироби – це засоби, які створюють шумові та звукові ефекти. До них відносяться хлопавки, феєрверки, бенгальські вогні, петарди, салюти і так звані свічки-феєрверки.

Використовувати піротехнічні вироби під час дії воєнного стану – заборонено. Українців, які ігноруватимуть обмеження, будуть притягувати як до адміністративної, так і до кримінальної відповідальності.

У чинному законодавстві є кілька статей, які передбачають покарання за використання чи продаж піротехнічних виробів.

Поліціянти будуть притягувати порушників до відповідальності відповідно до таких статей Кодексу України про адміністративні та кримінальні правопорушення:

стаття 164 КУпАП(порушення порядку провадження господарської діяльності) – штраф у розмірі від 17 тис. до 34 тис. грн. Також у порушників забиратимуть продукцію та гроші, одержані внаслідок вчинення цього правопорушення;

стаття 182 КУпАП(порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил дотримання тиші в населених пунктах і громадських місцях). Карається штрафом від 85 грн до 255 грн, для посадових осіб та суб’єктів господарської діяльності – від 255 грн до 510 грн;

стаття 195-6 КУпАП(порушення порядку виробництва, зберігання, перевезення, торгівлі та використання піротехнічних засобів) карається штрафом від 1 020 грн до 1 700 грн з конфіскацією піротехнічних засобів;

стаття 296 КК України(хуліганство) карається штрафом від 17 тис. до 34 тис. грн., або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до п’яти років.


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь