Як і коли треба скасовувати статус ВПО

Дата: 03.02.2024 14:29

Як і коли треба скасовувати статус ВПО

Рятуючись від наслідків війни українці вимушено стали внутрішніми переселенцями та подали заяви на отримання статусу ВПО для отримання соціального захисту. Проте вже багато наших громадян повертаються в рідні домівки і повинні знятись з обліку, але в держ.установах українців просять звертатись до органів в тому регіоні, де вони ставали на облік, а це може бути в іншій частині України.

Ми пропонуємо розібратись, чому виникають такі ситуації та що слід робити, щоб нікуди не їхати.

Зобов'язання ВПО

Внутрішньо переміщені особи мають не тільки права, а і обов’язки.
Вся інформація про облік ВПО заноситься до єдиної інформаційної бази, а її створення та підтримка були доручені центральному органу виконавчої влади. Проте у відповідності до Закону України від 20 жовтня 2014р. №1706-VІІ, за оновлення інформації у цій базі відповідають і самі внутрішньо переміщені особи. А саме, тимчасово переміщені особи мають надавати інформацію про зміну місця перебування протягом 10 днів з моменту переїзду.

Так само треба вчинити і перед поверненням додому – звернутись в структурний підрозділ соц.захисту (туди, де отримували довідку ВПО) за три дні до дати від'їзду.

Чому треба припинити свій статус ВПО?

Якщо ви плануєте повернутись додому і вже не будете мати права на статус ВПО, то потрібно подати відповідну заяву, щоб припинити отримувати кошти соціальної допомоги. Вам потрібно чітко розуміти, що отримані надлишкові гроші допомоги рано чи пізно доведеться повернути добровільно або в судовому порядку.

Надаємо перелік причин, з яких можна втратити статус ВПО:

За власної ініціативи у відповідності до заяви;

При порушенні закону за статтею кримінального кодексу України;

При повернені на попереднє постійне місце проживання;

Переїзд до іншої країни;

Якщо виявиться, що ви з самого початку не мали права на статус ВПО і подали невірну інформацію.

Після припинення дії статусу ВПО, ви перестанете отримувати допомогу на проживання.

Як припинити свій статус ВПО власноруч?

Для скасування свого статусу ВПО вам потрібно подати заяву до закладу соц.захисту населення Районної державної адміністрації, виконкому або районного закладу за місцем перебування. До речі, Центри надання адміністративних послуг також приймають такі заяви від громадян.
Протягом 3-х днів ваша заява буде розглянута, а відомості будуть внесені до реєстру бази ВПО.

Послуга надається безкоштовно.