Розширення безбар'єрного простору
Люди, які мають порушення слуху, зазвичай чудово читають по губах і добре зчитують емоції. От згадайте, як змінюються вирази обличчя пасажирів в аеропорту, коли відкладається рейс? Або яка паніка починає вирувати у залі очікування, коли звучить оголошення про зміну виходу на посадку?
А що у цей момент відбувається із людьми, які погано або зовсім не чують? Як зрозуміти, куди бігти та чи треба взагалі? Доводиться шукати персонал і уточнювати, про що саме йшлося в повідомленні. Або перепитувати мандрівників поруч – і немає гарантій, що отримана інформація буде достовірною.
Без сучасних технологій пасажири із порушеннями слуху можуть відчувати себе розгубленими, особливо якщо йдеться про місця такого сильного стресового навантаження, як наприклад, аеропорт.
На щастя, прогрес не стоїть на місці. Нову технологію для авіаперевезень одним із перших випробував Gerald R. Ford International Airport (Міжнародний аеропорт імені Форда, штат Мічіган, США). Завдяки британському сервісу Signapse - AI Powered Sign Language інформаційні повідомлення для пасажирів транслювалися на відеоекранах жестовою мовою, а створював їх… штучний інтелект.
У базі сервісу є великий словник термінів, різних фраз, назв пунктів призначення та авіакомпаній, номерів, часу доби з тисячами комбінацій. Штучний інтелект об’єднує їх у потрібні повідомлення та видає на екран. А оскільки ШІ може підключатися до системи даних аеропорту, то інформування жестовою мовою відбувається у режимі реального часу.
Технологія Signapse використовується у Великій Британії вже півтора року, але переважно на залізничних вокзалах. Зараз, після успішного тестування в американському аеропорту, компанія обговорює запуск сервісу ще з кількома авіаструктурами по всій країні і розраховує упродовж року значно масштабувати проєкт.
А от професійним перекладачам жестової мови хвилюватися не варто, запевняють розробники. Сервіс зі штучним інтелектом створений не для того, щоб замінити живе спілкування, а для забезпечення цілодобової підтримки людей із порушеннями слуху. Адже у таких місцях, як аеропорт чи залізниця, навряд чи 24/7 чергуватиме людина, яка володіє жестовою мовою.
P.S. Але! Дуже важливо, щоб працівники різних служб аеропорту володіли базовими навичками жестової мови. Разом Visa – учасницею спільноти «Бізнес без бар'єрів» у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська ще у 2021 році проводили відповідне навчання для Міжнародний аеропорт "Бориспіль" https://bit.ly/3VrJdcu
Схрещуємо пальці і чекаємо, коли українські повітряні ворота знову відчиняться для пасажирів
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree