Говори правильно

Дата: 04.04.2024 11:29
Кількість переглядів: 60

Фото без опису

БЕЗБАР'ЄРНІСТЬ

Розбити улюблену мамину кружку або спіткнутися на рівному місці та порвати щойно куплені татом новенькі штани. Мабуть, із кожним таке було в дитинстві. І батьки у запалі могли накричати та назвати дитину «безрукою» чи «безногою».

Навіть просто порівнянням неприємно, так❓

Серед правил толерантного спілкування є яскравий приклад. Коли ви не впевнені, чи не образите людину словом або зверненням, приміряйте їх на себе. Спробуйте поставити себе на чуже місце та відчуєте відповідь серцем.

❌ Некоретно: безногий, безрукий, одноногий, однорукий, ампутант, людина з ампутацією, інвалід-ампутант.

Людина з ампутованими кінцівками – тільки таке визначення допустиме. І якщо у певному випадку необхідно акцентувати, про які саме кінцівки йдеться, то так і сказати: людина з ампутованою ногою / рукою.

Але як і в усіх інших випадках, коли ми говоримо про інвалідність, дотримуємось принципу «спочатку людина». На перше місце ставимо особистість, а тільки потім згадуємо її риси чи ознаки, якщо про них варто згадати.

Інші правила безбар’єрної мови зібрані у «Довіднику безбар'єрності» (https://bf.in.ua) – гіді з толерантної комунікації, створеному у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська.

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree


« повернутися до розділу «Безбар'єрність»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь