Один із ключових принципів безбар'єрності «Нічого для нас без нас» у Сполученому Королівстві не просто визнають, а активно користуються. Що турбує різних людей, зокрема й з інвалідністю? Чого не вистачає?
Один із ключових принципів безбар'єрності «Нічого для нас без нас» у Сполученому Королівстві не просто визнають, а активно користуються. Що турбує різних людей, зокрема й з інвалідністю? Чого не вистачає?
Консультації та опитування тривали 4 місяці. На основі відповідей в уряді розробили річний план усунення бар’єрів. Він складається із 32 кроків, спрямованих на повноцінне залучення людей з інвалідністю в усі сфери життя.
Почали з доступності самого плану: він оприлюднений у всіх можливих варіантах – повному, скороченому, тезисному, звуковим файлом, жестовою мовою та навіть полегшеною для сприйняття версію у вигляді довідника – з короткими фразами та кольоровими малюнками.
І це не просто так, адже більшість опитаних поскаржилися, що урядові публікації та комунікація не мають достатньої кількості альтернатив. І жителі країни просто не знають про роботу, яка вже ведеться.
Також план дій передбачає залучення людей з інвалідністю до обговорення кліматичної політики та підготовки заходів на випадок надзвичайних ситуацій. Зокрема, йдеться про екстремальні погодні явища, пандемії чи глобальні перебої в національній інфраструктурі – як от повені, COVID-19 та масштабні відключення енергопостачання.
Дослідження показало, що у таких складних випадках враховуються потреби не всіх категорій населення, а обов’язкові протоколи треба посилити. Наприклад, запровадити пожежну сигналізацію з візуальними дисплеями та розмістити сенсорні позначки планів і місць евакуації.
Окремий розділ програми стосується безбар’єрності ігрових і дитячих майданчиків. Уряд створить онлайн-хаб з вказівками для місцевої влади, як реконструювати існуючі локації або збудувати нові. Цей ресурс також міститиме інформацію щодо доступності прилеглої території: рівне покриття, широкі тротуари, туалети, дороги та автостоянки.
Звітність у плані теж передбачена: уряд зобов’язаний щонайменше двічі повідомити про рівень прогресу у виконанні визначених кроків – через 6 та 12 місяців відповідно.
Disability Action Plan – Easy Read (https://www.gov.uk/.../publications/disability-action-plan)
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree