Потужний інтенсив для майбутніх архітекторів

Дата: 30.05.2024 10:19

🧭 Уявіть, що світ навколо нас зручний на 100%. Що усі будівлі – доступні, простори – комфортні. Що шляхи до зон відпочинку не треба адаптувати, а у лікарнях чи школах немає необхідності шукати архітектурні варіанти розумного пристосування.

І не кажіть, що це утопія! Якщо від початку будувати так, щоб було зручно усім, це – абсолютно ймовірна реальність, але залежить вона від кроків сьогодення. Бо хто проєктуватиме у майбутньому? Ті талановиті архітектори, які зараз ще студенти. І їм саме час навчитися дивитися на світ безбар’єрним поглядом і знаходити універсальні рішення.

🎓 Саме з цією метою провідні українські експерти проводять потужний інтенсив для майбутніх архітекторів – студентів Київського національного університету будівництва і архітектури КНУБА Офіційна сторінка.

Спеціальний навчальний курс «Безбар'єрне середовище» розроблений у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар'єрів». Курс впроваджується ГО Безбар'єрність у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» (Integrated Urban Development in Ukraine II), що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH (GIZ Ukraine) за фінансової підтримки урядів Німеччини (Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kyjiw) і Швейцарії (Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні).

🟠 Про поняття та напрями безбар’єрності, коректну комунікацію та правила взаємодії – провела тренінг Nina Matsiuk, експертка з питань інклюзивності та безбар’єрності

🟠 Про фізичні бар’єри та що обмежує вільне пересування представників маломобільних груп населення – розповів Віталій Пчолкін, виконавчий директор ГО «Всеукраїнське об’єднання осіб з інвалідністю Група Активної Реабілітації

🟠 Про нормативно-правові основи формування безбар’єрного простору в Україні та світі – читав Polad Khalilov, архітектор, дизайнер, консультант з питань доступності

побудованого середовища, співзасновник студії універсального дизайну ORFO Universal Design, проєктний менеджер Департаменту стратегії і трансформації АТ Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia

🟠 Про принципи безбар’єрного просторового планування, а також Альбом безбар’єрних рішень (завантажити можна тут 📲 https://bit.ly/4aDVQoY) як інструмент проєктування доступного, зручного та комфортного міського середовища – завтра проведе лекцію Євген Борисенко, архітектор і містопланувальник, співзасновник експертного центру з універсального дизайну Pro.UD Універсальний дизайн / Pro.UD Universal Design

🟠 Про правила проведення аудиту доступності будівель і публічних / громадських просторів, необхідні для цього технології та інструменти, а також способи їх використання – проведе майстер-клас Volodymyr Vysotskyi, експерт-консультант з питань доступності побудованого середовища, член Міжнародної асоціації фахівців з доступності, співзасновник студії універсального дизайну ORFO (Київ)

👩‍🏫 Розпочавшись 27 травня, теоретична частина курсу триватиме до 31 травня. Два тижні студенти працюватимуть у групах над власними проєктами. Підсумком стане презентація цих проєктів та отримання сертифікатів про навчання.

А надалі матеріали курсу «Безбар’єрне середовище» будуть використані як основа дисциплін в КНУБА. І (схрещуємо пальці🤞🏼) – у решті профільних вишів.

Sveta Hnatiuk

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree