Безбар'єрність у всьому
Вадим звикає до протезу. Складне поранення лівої ноги 28-річний військовий отримав у зоні бойових дій на Луганщині. Відновлення дається нелегко, адже м’язи спини тільки адаптуються до нових навантажень. Та попри все ветеран не втрачає мотивацію і збирається продовжити службу.
Старшокласниця Людмила займається під пильним наглядом фізіотерапевта. У свої 15 вона дуже цілеспрямована: старанно працює над правильною поставою. Зміцнити хребет та зберегти здоров’я – ось мета дівчини.
Що спільного у цих двох історіях? Про їхніх героїв піклуються фахівці мобільного реабілітаційного модуля в Овручі Житомирської області, відкритого цьогоріч у січні у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я – ініціативи першої леді Олена Зеленська.
Облаштований безбар’єрний простір площею 72 м2 приймає усіх, хто потребує фізичного та психологічного відновлення: військових і цивільних, дорослих і дітей. Обладнання для реабілітації постійно оновлюється – у травні був придбаний додатковий інвентар відповідно до рекомендацій фахівців.
Так, за 2 останні місяці мультидисциплінарна команда лікарів подбала про 38 пацієнтів: спеціалісти провели близько 400 сеансів лікувальної фізкультури, 364 масажі, понад 150 мануально-м’язових процедур та занять для відновлення, 32 психотерапевтичні сесії. Працювали з дітьми, які мають сколіоз.
Користується попитом й підтримка ментального здоров’я. У реабілітаційному модулі проводили консультації психологи, також запрошені фахівці організували кілька групових сесій з арт-терапії. Для військового зі стаціонару психологи проводили заняття для розвитку когнітивних процесів – у квітні фахівці пройшли додаткове навчання на курсах підвищення кваліфікації з військової психології.
У реабілітаційному модулі працює кейс-менеджер: у квітні-травні спеціаліст, зокрема, виконував перенаправлення на необхідні соціальні послуги та протезування. Також у межах проєкту можна отримати юридичну допомогу, консультації щодо навчання, перекваліфікації та працевлаштування.
Проєкт легко масштабувати по всій країні. Реабілітаційний простір має невеликі витрати на будівництво, а на його запуск потрібно до 2 місяців. Зараз виробничі можливості соціальної франшизи складають 40 модулів на рік.
Завдяки таким просторам комплексне фізичне та психосоціальне відновлення стає доступним не тільки в обласних центрах, а й в невеличких містах та громадах – саме там, де людині зручно їх отримати. До того ж реабілітаційні модулі інтегруються у місцеву систему охорони здоров’я та пакетування НСЗУ – і надають послуги безкоштовно.
Щоб скористатися сервісами реабілітаційного модуля у місті Овруч, треба заповнити онлайн-форму на сторінці соціальної франшизи https://bit.ly/3R2qlxW та чекати на зворотний зв’язок.
Проєкт зі встановлення мобільного реабілітаційного модуля в Овручі Житомирської області став можливим завдяки підтримці учасників спільноти «Бізнес без бар'єрів» – компанії Visa і Ощадбанк – та за сприяння Житомирська ОДА. Реалізація проєкту відбувається у партнерстві Mindy Mindyfoundation та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA і Безбар'єрність у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я.
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree