Проєкт «Автошколи для осіб з інвалідністю»
Львів’янину Андрію трошки лячно було сідати за кермо, але бажання стати мобільним перемогло страх.
Рувим із Рівненщини мріяв навчитися водити, щоб було легше займатися побутовими справами. А відкрив нові можливості у житті.
Військовий Михайло потрапив під ворожий обстріл неподалік Бахмута. Та попри важке поранення не відмовився від давнього бажання – самостійно керувати машиною.
Свої водійські посвідчення чоловіки отримали одночасно, адже усі троє – випускники проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю» та успішно склали практичний іспит у сервісному центрі. Такі адаптовані школи зараз працюють на базі вищих навчальних закладів системи МВС – у Києві, Львові, Одесі, Дніпрі, Кропивницькому, Кривому Розі та Кам'янець-Подільському.
Флагманський проєкт інклюзивних водійських шкіл реалізується МВС України у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів». Його мета – створення рівних можливостей для кожного. Люди можуть пройти курси як з нуля, так і перенавчитися водити спеціально переобладнану автівку з ручним керуванням – у випадку набутої інвалідності та наявності водійського досвіду.
Галина – теж учасниця проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю». На четвертий день повномасштабного російського вторгнення у будинок жінки поцілив снаряд. Через отримані травми довелося ампутувати одну з кінцівок. Зараз Галина проходить реабілітацію, а найбільше прагне бути самостійною і корисною. Вона успішно склала теоретичний іспит і вже на півшляху до отримання посвідчення водія.
Загалом слухачі курсу вчаться упродовж 11 тижнів. З них теорії присвячений місяць – це можуть бути онлайн-заняття, офлайн-лекції чи змішана форма. Потім ще 7 тижнів передбачені на практику. І хоча на старті проєкту йшлося про керування виключно легковиком, згодом з’явився пілотний курс для отримання посвідчення категорії С1 – така можливість наразі є у Дніпрі.
Обрати найближчу із семи адаптованих автошкіл можна на сайті МВС https://driveability.mvs.gov.ua
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree