Одразу робити так, як треба, значно легше, ніж потім переробляти.
Одразу робити так, як треба, значно легше, ніж потім переробляти. А якщо йдеться про розробку проєктів і будівництво, це ще й вигідно: одразу створювати безбар’єрні простори, якими зможуть користуватись усі без винятку, щоб згодом не шукати рішень для адаптації.
Якраз для цього – щоб проєктувати й будувати, враховуючи принципи безбар’єрності, – студенти Київського національного університету будівництва і архітектури (КНУБА) пройшли навчальний курс «Безбар’єрне середовище».
Вони не лише здобули теоретичні знання, але й провели аудит доступності реальних локацій у Києві та дали рекомендації щодо їх покращення. А матеріали курсу надалі використовуватимуть як основу для дисциплін у КНУБА.
Бо від цих молодих та амбітних студентів, а завтра – проєктувальників, містобудівників, урбаністів залежатиме, якими будуть наші відновлені міста: чи будуть вони дружніми до всіх своїх жителів, особливо до тих, хто через війну втратив здоров’я або мобільність.
Сьогодні, у День архітектури, вітаю всіх, хто до неї причетний, і принагідно нагадую: головне – за будь-якими рішеннями бачити людину. Лише тоді ці рішення будуть вдалими і з ціннісного, і з практичного погляду.
Курс «Безбар’єрне середовище» розроблений у межах ініціативи «Без бар’єрів», а впроваджує його ГО «Безбар’єрність» у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який реалізує німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за фінансової підтримки урядів Німеччини та Швейцарії.
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree