Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації
23 серпня у світі відзначають Міжнародний день пам’яті жертв работоргівлі та її ліквідації.
Встановлення цієї події було запропоноване на 150-й сесії виконавчої ради ЮНЕСКО. У 1791 році на Гаїті та у Сан-Домінго (тепер – Домініканська Республіка) відбулося повстання рабів, яке запустило механізм ліквідації работоргівлі у різних частинах світу.
Уперше вшанування жертв відбулося на Гаїті у 1998 році. Також на узбережжі Сенегалу провели меморіальну церемонію на острові Горе. Це місце раніше було центром та транзитним пунктом работоргівлі. У Сполучених Штатах на честь пам’яті жертв рабства відкрито музей в Огайо. У 2001 році до акції приєднався французький музей текстилю у Мюлузі. Тут організували фестиваль набивного ситцю, що був валютою для обміну рабів у XVII-XVIII століттях.
Генеральна директорка ЮНЕСКО Одре Азуле закликала міністрів культури держав-членів організації привертати до події увагу громадян своїх країн, організовувати відповідні заходи, залучати молодь, діячів науки, культури, мистецтва. Мета пам’ятного дня – припинити торгівлю людьми, достукатися до свідомості громадськості, вшанувати пам’ять тих, хто потерпав від рабства та боровся за свободу.