Суспільство без бар'єрів

Дата: 24.09.2024 16:04
Кількість переглядів: 43

Фото без опису

🎁 Купити подарунок, роздрукувати квиток, скористатися банківськими послугами, отримати посилку, вирушити у подорож. Або просто забігти десь перекусити. Це прості речі, які ми робимо щодня (ну, або майже щодня).

🦻 Марії у тих самих простих речах допомагає непомітний пристрій – слуховий апарат. А ще – спілкування жестовою мовою.

Способи, якими ми сприймаємо світ – різні. І люди з порушеннями слуху – різні. Але є дещо спільне: для багатьох з них жестова мова – рідна. І тішить, що вона стає повсюдною. А наша комунікація – безбар'єрною🧏

Жестова мова є в офіційних відеозверненнях, новинах, подіях. Нещодавній четвертий Summit of First Ladies and Gentlemen – великий міжнародний майданчик, який за ініціативою Олена Зеленська зібрав у Києві гостей зі всього світу – теж транслювався жестовою мовою.

🗓️ Сьогодні світова спільнота відзначає День жестових мов. Звісно, ставитися до нечуючих людей з рівністю та повагою треба завжди – щохвилини та щосекунди.

Ще ця календарна дата насправді є хорошим приводом, щоби нагадати, як важливо зменшити кількість бар’єрів у спілкуванні. А також розказати про рішення суспільно відповідальних бізнесів – а саме такі об’єдналися у спільноту «Бізнес без бар’єрів». Компаній, які розуміють, що доступність та урахування потреб різних людей нині стають нормою, та цілеспрямовано розвиваються у цьому напрямку.

👉 Безбар’єрність – це коли сповіщення у потягах та оголошення на вокзалі дублюються жестовою мовою. Укрзалізниця - Ukrzaliznytsia подбала, щоб люди з порушеннями слуху без перепон дізнавалися про початок повітряної тривоги, про актуальний розклад руху поїздів, про розташування вбиралень тощо. Також в інформаційних зонах є планшети, через які пасажири можуть комунікувати жестовою мовою.

🍔Схожі рішення має і McDonald's – для залучення перекладача достатньо телефона з сервісним застосунком. Також нечуючі відвідувачі можуть скористатися касою самообслуговування, яка дозволяє не тільки легко зробити замовлення без сторонньої допомоги, а й отримати інформацію про склад страв. Але безбар’єрний підхід тут не тільки до клієнтів: у компанії працюють понад 150 людей з порушеннями слуху. І завдяки сучасним програмним технологіям налагоджена їхня вільна комунікація з колегами. А для можливостей кар’єрного зростання впроваджений переклад жестовою мовою освітніх програм.

Зв’язатися з перекладачем онлайн пропонує і ритейлер побутової техніки та електроніки Фокстрот – до того ж не тільки у своїх офлайн-магазинах, а й під час оформлення замовлення на сайті. Для комфорту клієнтів з порушеннями слуху у сервіси інтегрували цілий комплекс спеціалізованих ліцензійних рішень.

🏦 Ще більше спрощують комунікацію працівники, які опанували базову жестову мову – їх теж чимало у багатьох компаніях, як от у ПриватБанк. Вже цієї осені у застосунку Приват24 буде активовано нову послугу з отримання відео-консультації від фахівців банку жестовою мовою. Комфортні банківські послуги пропонують і в ПУМБ – вже 91% відділень фізично доступні, а до кінця року планується відкрити 25 повністю безбар’єрних локацій.

До речі, як це зробити – можуть поділитися досвідом у Нова пошта. Адже рівно місяць тому компанія запросила відвідувачів у свій перший абсолютно доступний простір: з широкою вхідною групою та примірочними, зручними вбиральнями, адаптованими меблями, кав’ярнею, дитячою зоною тощо. А для клієнтів, які погано чують, у відділенні є цифровий помічник та індукційна петля, яка стишує акустичні шуми та допомагає працювати слуховим апаратам.

👉 Безбар’єрність – це не досягнення, а вимога сучасного світу. І зробити його доступним для всіх може кожен з нас, від малого до великого.

Створюймо суспільство без бар’єрів разом ❤️

💼 «Бізнес без бар’єрів» – спільнота компаній, які об’єдналися навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.

🎥 MOKO Переклад 🧏🏼‍♀️ Всеукраїнська асоціація перекладачів жестової мови та людей з інвалідністю Наталія Кравцова

#бізнесбезбарєрів

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree

Відео за посиланням


« повернутися до розділу «Безбар'єрність»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь