Безпека дітей у сім’ї та основні виклики батьківства

Дата: 08.10.2024 09:11
Кількість переглядів: 47

Фото без опису

💬«Ви колись замислювались, що відбувається з вихованцями інтернатів закритого типу, коли вони виростають? Ці діти потрапляють одразу в будинки для літніх людей. Все їхнє життя проходить в чотирьох стінах. І це не метафора.

Мене звати Коля. Така доля очікувала і на мене»

💔Біологічні батьки відмовилися від Миколи Семенюти одразу після народження. Значну частину свого життя він провів у дитячому будинку в Ніжині. Більше 5 років взагалі не виходив на вулицю: ліфта у закладі не було. Бажаючих зносити підопічного у кріслі колісному сходами теж не знайшлося.

💬«Мною не займалися, нікому було прийти у гості. Я бачив, як до інших дітей приїжджали батьки, забирали їх на канікули. А до мене – ніхто. Однієї миті мені хотілося покінчити зі своїм життям», – згадує нині вже дорослий, 30-річний чоловік.

Історією свого життя Микола Семенюта поділився під час четвертого Summit of First Ladies and Gentlemen, який нещодавно відбувся у Києві за ініціативою дружини Президента України Олена Зеленська. Цьогоріч захід був присвячений захисту дітей і одна з ключових тем обговорення – саме безпека дітей у сім’ї та основні виклики батьківства.

🩵Усвідомити, що інвалідність – не вирок.

🩵Довести, що у родинному колі дитина зможе подолати усі проблеми.

🩵Показати, що отримати підтримку сім’ї ніколи не буває запізно.

Навіть якщо знайти свою родину тільки в 23 роки, як це було з Миколою.

💬«Одного дня до нас приїхав уповноважений Президента України з прав дітей. Розпитував, хто про що мріє. І я відповів: хочу мати сім’ю. Він поділився моєю історією і вже скоро у соцмережах у мене з’явилося багато друзів. А пізніше я познайомився з майбутньою родиною. Ми багато спілкувалися телефоном і якось вони мене запитали: чи можна тебе називати сином? Це був найщасливіший день у моєму житті», – розповідає Микола.

🧑‍⚖️Утім, далі все було не так просто – за втілення своєї мрії прийшлося завзято боротися. До нової родини Миколу з інтернату не відпустили через поставлений на повноліття діагноз «розумова відсталість». Довести лікарську помилку та повернути собі дієздатність чоловік спромігся через суд – за підтримки друзів, журналістів, волонтерів і, звісно, майбутньої прийомної сім’ї.

💬«Вдома моє життя змінилося. Я вперше побував на весіллі, вперше відвідав сауну, вперше поїхав за кордон. Я багато чому навчився у родині: наприклад, писати прописом. А мамі допомагав на кухні – і вона навчила мене готувати. Тепер я вже працюю помічником кухаря, сам заробляю та живу самостійно. Та головне, чого мене навчили батьки, це не чекати від когось допомоги чи подарунків. А навпаки, допомагати людям, які цього потребують. Я зрозумів, що жоден інтернат не дасть того, що дасть родина, яка любить тебе по-справжньому і таким, який ти є. Сім'я наставить і навчить тебе жити, не від кого не залежачи. І цей урок можна засвоїти тільки в родині. Тож тепер у мене нова мрія: знайти свою половинку і так само створити власну сім’ю», – поділився Микола.

📂 Саміт перших леді та джентльменів – щорічна міжнародна подія, яку ініціювала Олена Зеленська у 2021 році. Це глобальна платформа, що об’єднала перших леді та джентльменів для подолання викликів світового масштабу.

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися до розділу «Безбар'єрність»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь