Шукати інноваційні рішення – коли громади не мають спроможності самостійно закрити великі потреби
Шукати інноваційні рішення – коли громади не мають спроможності самостійно закрити великі потреби.
Об’єднуватися в ініціативах – не тільки генеруючи ідеї, але й для їхнього втілення у життя.
Забезпечити якісну реабілітацію – тут і зараз, поруч з домом, без необхідності їхати до великого міста.
І, звісно, масштабувати ці суспільно важливі практики. Саме завдяки синергії місцевої влади, медичної ланки, громадського сектору і бізнесу в Обухові (Київська область) з’явився мобільний реабілітаційний модуль. Двері безбар’єрного простору з сучасним обладнанням відчинені для всіх, хто потребує фізичного відновлення та психологічної допомоги.
Це вже третій такий модуль в Україні та другий на Київщині. У січні цього року пілотний простір запрацював в Овручі на Житомирщині. І ще один, вже удосконалений з урахуванням набутого досвіду, відкрився минулого місяця у Василькові (Київська область). Усі проєкти реалізовані у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як?, яка впроваджується за ініціативою першої леді Олена Зеленська.
Серед переваг такого формату – технологічність, невеликі витрати, швидке виробництво та мобільність, яка робить реабілітаційний простір зручним у переміщенні. Останній пункт особливо актуальний сьогодні, адже для людей, які потребують відновлення, важливо отримати необхідні послуги саме в своїй громаді – бо дуже часто, на жаль, поїздки у стаціонарні медичні центри для них просто неможливі.
Розбудова мережі просторів наближує реабілітаційні послуги до отримувачів і дозволяє забезпечити українців якісною фізичною та психологічною допомогою там, де ці послуги раніше були зовсім відсутні, логістично ускладнені або представлені на недостатньому рівні. Тепер, наприклад, коли ветеран після лікування у госпіталі повертається додому, у такому модулі він може амбулаторно продовжувати відновлення: повноцінно, з доказовими фахівцями, в якісній локації та в безбар’єрних умовах, гідних людини.
Створення модуля у Обухові стало можливим завдяки підтримці учасників спільноти «Бізнес без бар'єрів» – компанії Visa і ПриватБанк. Це яскраві приклади, коли бізнеси не просто декларують принципи безбар’єрності, а дійсно сповідують їх як способи мислення та докладання зусиль з готовністю інвестувати в проєкти, що можуть ставати якорями в громадах.
Утім, сам реабілітаційний простір – це ще не послуга, а тільки локація. І насправді збудувати та облаштувати її не так складно, як знайти необхідних фахівців і підготувати їх до роботи. Бо якість послуг залежить саме від людей, які їх надають. Тому команди усіх модулів супроводжуються супервізією та отримують допомогу експертизою і навчанням.
Роботу нового простору в Обухові забезпечують кейс-менеджер, психолог, лікар фізичної та реабілітаційної медицини, фізичний терапевт, логопед, а також фахівці в інших сферах. Серед основних напрямів допомоги – фізична реабілітація, постанова ходи на протезах, супровід протезування, ерготерапія, відновлення мовлення, психологічна допомога, групи підтримки, юридичний супровід, працевлаштування, навчання та перекваліфікація тощо.
Проєкт зі встановлення мобільного реабілітаційного модуля у Обухові Київської області став можливим за підтримки Київська обласна державна адміністрація і Обухівська міська рада - офіційна сторінка. Реалізація проєкту відбувається у партнерстві Mindy Mindyfoundation та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA і Безбар'єрність у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?».
«Бізнес без бар’єрів» – спільнота компаній, які об’єдналися навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree