Проєкт зі створення надсучасних безбар’єрних реабілітаційних мобільних модулів масштабується
Простори, де кожна людина, яка пройшла через важкі випробування, знайде підтримку та можливість відновитися.
Вирішення запитів, особливо гострих для мешканців сільської місцевості і невеликих міст.
Ефективне подолання викликів війни – у об’єднанні зусиль бізнесу, благодійних фондів і місцевої влади та робота на роки вперед.
Проєкт зі створення надсучасних безбар’єрних реабілітаційних мобільних модулів масштабується. Новий такий простір, створений за підтримки учасників спільноти «Бізнес без бар'єрів» – компанії Visa і Ощадбанк, а також Kernel з’явився на Кіровоградщині, у Кропивницькому.
Головна мета відкритої у межах соціальної франшизи локації – зробити реабілітаційні та психосоціальні послуги для українців доступними, без потреби їхати до інших міст. Перший такий модуль відкрився на початку року в Овручі на Житомирщині. Другий – у Василькові Київської області в жовтні. Зовсім нещодавно – у Обухові Київської області за підтримки ПриватБанк.
Кожен новий зведений медико-соціальний простір вдосконалюється завдяки набутому досвіду фахівців і зворотному зв’язку від пацієнтів. Адже це не лише інфраструктурний проєкт, а символ здатності українців піклуватися одне про одного. Те, що проєкт масштабується, свідчить і про запит на таку послугу у громадах, і про силу синергії – держави, бізнесу та громадянського суспільства, які ці потреби чують та пропонують рішення: безбар'єрні, орієнтовані на людину.
Усі проєкти реалізовані у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я Ти як? – ініціативи першої леді Олена Зеленська.
Новий безбар’єрний модуль у Кропивницькому має площу 72 кв. м та оснащений якісним сучасним обладнанням. Задля максимально ефективного процесу реабілітації з пацієнтами працює мультидисциплінарна команда спеціалістів: кейс-менеджер, психолог, лікар ФРМ, фізичний терапевт, логопед, фахівці з інших сфер тощо.
Серед запропонованих послуг – фізична терапія, соціальна інтеграція та психологічна підтримка. Зокрема, йдеться про постановку ходи на протезах, супровід протезування, ерготерапію, відновлення мовлення. Також можна отримати юридичні консультації та інформацію щодо працевлаштування, навчання, перекваліфікації та інших соціальних аспектів.
Франшиза також містить повний пакет необхідних документів, що значно спрощує інтеграцію модуля у регіональну систему охорони здоров’я, пакетування НСЗУ та інші державні та місцеві сервіси. А отже, людина після основної частини амбулаторного лікування може без затримки перейти до подальшої тривалої реабілітації.
Проєкт зі встановлення мобільного реабілітаційного модуля у Кропивницькому реалізований за підтримки Кіровоградська обласна державна адміністрація у партнерстві Mindy Mindyfoundation та Координаційний центр КМУ / Mental Health UA і Безбар'єрність у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?».
«Бізнес без бар’єрів» – спільнота компаній, які об’єдналися навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree