Студенти Київського національного університету будівництва і архітектури КНУБА Офіційна сторінка вивчатимуть методологію та шляхи побудови безбар’єрного середовища
Будувати простори, від початку комфортні та зручні для усіх
Змінювати існуючу інфраструктуру та робити її доступною
Просувати філософію безбар’єрності
Усі ці плани відтепер виконати набагато легше: студенти Київського національного університету будівництва і архітектури КНУБА Офіційна сторінка вивчатимуть методологію та шляхи побудови безбар’єрного середовища.
Нововведенням передувала кропітка робота: влітку цього року майбутні архітектори та містобудівники долучилися до пілотного навчального курсу «Безбар’єрне середовище» і провели аудит доступності різних локацій Києва. Метою було не просто вказати, що не так, а саме знайти саме практичні рішення та підвищити рівень безбар’єрності досліджуваних локацій.
Тісна взаємодія студентів і експертів, напрацьовані змістовні методичні блоки, публічна презентація запропонованих варіантів – і амбітний план виконаний. А у підсумку всі навчальні матеріали інтегровані у освітній процес КНУБА. Зокрема, внесені зміни в існуючі дисципліни архітектурного факультету та факультету урбаністики та міського планування. Це означає, що вже наступні слухачі отримуватимуть надсучасні знання, з урахуванням принципів безбар’єрності.
Також ГО Безбар'єрність та КНУБА закріпили наміри розвитку співпраці – підписали меморандум про партнерство та співробітництво.
«Сьогодні ми заклали величезні світоглядні зміни. І дуже важливо, що вони вже інтегровані в чинні освітні програми. Буде варіативний курс, він буде промотуватися іншим студентам – і це чудово. Експертний досвід КНУБА має поширитися всією Україною, для усіх студентів, які хотіли би дізнатися про безбар’єрність, навіть якщо вони не архітектори чи проєктувальники», – зазначила голова ГО «Безбар’єрність» Оксана Збітнєва.
Надалі експерти ГО «Безбар’єрність» працюватимуть із професорсько-викладацьким складом КНУБА над створенням окремої вибіркової дисципліни.
Курс «Безбар’єрне середовище» розроблений у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів» та впроваджується ГО «Безбар'єрність» у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ» Integrated Urban Development in Ukraine II що виконується німецькою урядовою компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH GIZ Ukraine за фінансової підтримки урядів Німеччини Посольство Німеччини в Києві / Deutsche Botschaft Kyjiw і Швейцарії Embassy of Switzerland in Ukraine / Посольство Швейцарії в Україні.
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree