Звіт за 2024 рік про проведену роботу по забезпеченню прав та соціальної підтримки населення Вигодянської громади

Дата: 14.01.2025 14:37
Кількість переглядів: 118

Фото без опису

Повномасштабне вторгнення рф на територію України стало викликом для всіх сфер – не винятком стала і соціальна, яка опікується вразливими, малозахищеними категоріями населення.

Соціальне забезпечення – одна з головних функцій держави, яка здійснюється завжди і за будь-яких умов на користь непрацездатних і хворих людей, пенсіонерів, безробітних, багатодітних, малозабезпечених. За останні роки, нажаль, збільшується кількість громадян, які потребують соціальної підтримки. Соціальна підтримка громадян похилого віку, інвалідів, багатодітних сімей, малозабезпечених сімей з дітьми, дітей сиріт та дітей позбавлених батьківських прав, внутрішньо переміщених осіб та інших соціально незахищених верств населення полягає у наданні соціальних послуг для  населення, захисту прав дітей на території громади.

Ці та інші заходи по забезпеченню прав та соціальної підтримки на території Вигодянської сільської ради здійснюють шляхом сумісної роботи наступних відділів:

  • Служба у справах дітей,
  • КУ «Центр надання соціальних послуг»,
  • Відділ соціального захисту населення та охорони здоров’я.

Робота Служби у справах дітей

Станом  на 31 грудня 2024 року спеціалістами Служби у справах дітей в Єдиній інформаційній аналітичній системі « ДІТИ» створені та  постійно оновлюються  електронні картки в кількості 61, з них: 44 дітини-  ДС та ДПБП ( 22 дитини сироти, 22 – позбавлені батьківського піклування), 17- дітей СЖО  та внесена відповідна інформація  на дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування   та дітей, які перебувають на обліку дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах  (СЖО) на території Вигодянської громади. 

На кінець 2024 року у Вигодянській сільській раді проживають та перебувають на обліку 28 дітей-сиріт, дітей без батьківського піклування  з них:  15 дітей - наш облік,  13 дітей з територій інших громад, які  навчаються на території Вигодянської громади.

 Протягом року знятих з первинного обліку 7 дітей (повноліття). За рік влаштовано під опіку - 1 дитину . 

Двоє дітей перебувають в Троїцькому ЦСПРД Одеської РДА (чекають виправлення помилки:  по батькові матері дитини у  рішення Біляївського райсуду не співпадає у матері по-батькові  із свідоцтвами про народження дітей).

Здійснено контроль за умовами проживання і виховання, дотриманням прав дітей під опікою обстежено 19 сімей.

За 2024 рік комісією з питань захисту прав дитини та органу опіки та піклування з питань забезпечення реалізації прав та інтересів дітей, які потребують опіки та піклування було проведено 10 засідань, в результаті яких складено 10 протоколів.

Службою усправах дітей підготовлено 22 проекти рішень до розгляду та затвердження на засіданні виконавчого комітету щодо соціального захисту прав дітей.

 

Проведені роботи, основні функції Служби у справах дітей за звітний рік:

- здійснення профілактичних заходів -  проведено  18 рейдів на території Вигодянської сільської ради за 12 місяців 2024 року  та аналіз спільної роботи Служби у справах дітей,  спеціалістів Відділу соціального захисту населення та охорони здоров’я,  фахівців КУ «Центр надання соціальних послуг», КУ «Інклюзивно-ресурсного центру»,  Управління освіти, культури, молоді та спорту, офіцерів поліції Одеського районного управління поліції № 2 та офіцерів поліції Служби ювенальної превенції ОРУП № 2,  медичних працівників та старостів сел громади.

На кінець 2024 року перебувають на первинному  обліку 44 дитини, з них:

  • під опікою - 23 дитини;
  • в дитячих будинках сімейного типу -  16 дітей;
  • у прийомній сім`ї - 1 дитина;
  • у навчальних державних закладах живуть та навчаються – 3 дитини (ДНЗ –інтернат за кордоном на період воєного стану)
  • в закладах соц. захисту – 2 дитини.

За рік тимчасово влаштовано:

  • 2 дітей до родичів; 
  • 2 дітей чекають виправлення помилок у документах та влаштування в сімейні форми виховання.

Під постійним контролем перебуває питання вчасного  взяття на квартирний облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Протягом 2024 року на зазначений облік було взято 5 дітей, з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування віком  16  років, які потребують поліпшення житлових умов.

На 31.12.2024 року на позачерговому квартирному обліку нашої громади перебувають  64 особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа віком:

  • від 16 до 18 років – 5 осіб,
  •  від 18  до 23 років –  26 осіб,
  • від 23 до 35 років –  33 особи.

Постійно надаються рекомендації, консультації щодо правової допомоги сім’ям з дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах, опікунам (піклувальникам), в оформленні документації для отримання гарантованої державою допомоги, працевлаштування, соціального супроводу сімей з дітьми, належного виконання батьками обов’язків по догляду за дітьми, освіти, лікування  (надали допомогу батькам щодо лікування  від алкогольної залежності - за 2024 рік __9_ осіб;  з них 5 осіб - багатодітні матері,  одинокі, малозабезпечені).

 Дітей, які перебувають на обліку у складних життєвих обставинах  - 17  осіб  (9 – сімей).  

  На виконання розпорядження голови Вигодянської сільської ради,  наказів начальника Служби у справах дітей  постійно здійснюються профілактичні заходи щодо  проведення рейдів «Діти вулиць», «Урок» на території Вигодянської сільської ради, здійснено 74 спільних виїздів:

  оброблені подання закладів освіти  Вигодянської сільської ради  щодо 25  учнів, які  не приступили до навчання з 01.09.2024 року    та  щодо невиконання належним чином батьківських обов’язків у сфері освіти дітей.

Провели 18 рейдів «УРОК»,  «Правопорушник»,  «Діти вулиць» (щоквартально): відвідували сім’ї дітей-правопорушників, які перебувають на обліку -  5  дітей. Посилюється робота з сім’ями громади, в яких діти схильні до бродяжництва та самовільного залишення місць проживання   разом з дільничними офіцерами сіл Вигодянської сільської ради Одеського району та офіцерами поліції Служби ювенальної превенції  ОРУП № 2,  провели бесіди в сім’ях та житлово-побутові обстеження сімей.

Проведено обстеження житлово-побутових умов проживання малолітніх, неповнолітніх дітей громади:  складено 119  актів;  з них  12 актів  обстеження сімей, які отримують державну допомогу по догляду за малолітніми дітьми до 3-х років (цільове використання коштів);

 Складено 34 протоколів бесід з дітьми в присутності їх батьків; проведені бесіди з батьками (142 протоколи) та їх дітьми про попередження умов безпечного та належного проживання, складені, вручені та підписані батьками 64  акта попередження про відповідальність за неналежне виконання батьківських обов’язків на території Вигодянської сільської ради (з них 7  протоколів адмінправопорушень) .

На території громади фахівці ССД разом з офіцерами підрозділу Національної поліції  та Служби ювенальної превенції відділу поліції ОРУП № 2,  медичними спеціалістами, фахівцями  комунальної установи «Центр надання соціальних послуг», комунальної установи «Інклюзивно-ресурсного центру», опрацьовано та надано допомогу  20 сім’ям, в яких виховуються  діти, з випадками по домашньому насильству:  де  неповнолітні, малолітні діти були свідками насильства  між /до дорослих – 10 сімей; отримане повідомлення про вчинення сексуального насильства по відношенню до неповнолітньої дитини: за фактом внесені відомості до ЄРДР за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч.2 ст.156 КК України, 1 випадок ( 1 сім’я, насильство за ознакою статі); одну сім’ю (за згодою матері) взято під соціальний супровід.

Постійно проводиться роз’яснювальна робота, бесіди з неповнолітніми  дітьми,  їх  батьками про виконання батьківських обов’язків, щодо попередження правопорушень серед дітей, запобігання жорстокого поводження з дітьми (заходи Всеукраїнської компанії «16 днів проти насильства», з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок) спільно з відділами та установами висвітлюється на офіційних сторінках Вигодянської громади.

Розроблено інформаційні картки до адміністративних послуг які надаються через відділ «Центр надання адміністративних послуг» Вигодянської сільської ради, а саме:

  • Прийняття рішення (згоди) про проведення психіатричного огляду або надання психіатричної допомоги особі віком до 14 років у разі незгоди одного з батьків або за відсутності батьків;
  • Надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

Робота Комунальної установи «Центр надання соціальних послуг»

КУ «ЦНСП» Вигодянської сільської ради надає соціальні послуги відповідно до визначених індивідуальних потреб особи (сім’ї)  за Державними стандартами, а саме:

  • догляд вдома,
  •  консультування,
  • інформування,
  •  соціальна профілактика,
  •  соціальна інтеграція та реінтеграція,
  •  соціальна адаптація,
  •  соціальний супровід  сімей/осіб які перебувають в складних життєвих обставинах,
  •  екстрене (кризове) втручання,
  • соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування,
  •  представництво інтересів.

Так, за 2024 рік надавалась соціальна послуга догляд вдома 46 особам, з яких 7 на платній онові і 1 диференційована плата. На протязі 2024 року знято з обліку – 6 осіб (3 особи в зв’язку зі смертю, 1 – зміна місця проживання, 1 – за ініціативи отримувача соціальних послуг, 1 - в зв’язку із невиконанням без поважних причин отримувачем соціальних послуг вимог, визначених договором про надання соціальних послуг).

Соціальна послуга соціальний супровід сімей/осіб які перебувають в складних життєвих – 9 сім’ям, Знято з обліку – 4 (1 - зміна місця проживання, 3 – за результатами оцінювання потреб).

 Соціальна послуга соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування – 7 сім’ям (знято з обліку – 1, за заявою отримувача).

Соціальна послуга консультування (разове) надана 51 особі.

На протязі 2024 року під час діяльності КУ «ЦНСП» Вигодянської с/р:

  • надійшло повідомлень про осіб/сімей СЖО – 60,
  • фахівцями КУ «ЦНСП» складено актів оцінки потреб – 89,
  • надійшло повідомлень/заяв  про домашнє насильство – 28,
  • здійснено виїздів спільно із службою у справах дітей Вигодянської сільської ради, ОРУП № 2, відділом соціального захисту населення та охорони здоров’я Вигодянської сільської ради - 74.

Фахівці КУ «ЦНСП» Вигодянської с/р входять до складу мобільної бригади соціально- психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі, на території Вигодянської сільської ради, які проводять роботу з прийому та реєстрації заяв і повідомлень про вчинення насильства, координації заходів реагування на факти вчинення насильства.

На протязі 2024 року, за підтримки Вигодянської сільської ради та гуманітарного штабу Одеської районної державної (військової) адміністрації,  працівниками КУ «ЦНСП» було сформовано та видано гуманітарну допомогу у кількості 1491 продуктовий набір особам похилого віку від 75 років.

З листопала 2024 року запрацював Соціальний веб-портал електронних послуг Мінсоцполітики. Відтепер мешканці громади мають можливість подати заяву на отримання соціальних послуг онлайн не звертаючись до відділу соціального захисту населення у громаді— достатньо скористатися порталом. Там також можна залишити повідомлення про людину або сім’ю, яка потребує соціальної підтримки, та відстежувати статус своїх звернень в особистому кабінеті. 

Водночас представники ОСЗН зможуть швидше опрацьовувати заяви, адже у системі вже будуть усі необхідні документи, а команда фахівців — розподіляти та контролювати своє навантаження, а також витрачати менше часу на формування звітності. Це означає, що людині або родині, яка потребує соціальної підтримки, фахівці зможуть приділити більше уваги, а не витрачати свій час на рутинні завдання. 

Соціальний захист населення  громади

Відповідно до «Програми підтримки внутрішньо-переміщених осіб на 2024 рік», затвердженої рішенням сесії Вигодянської сільської ради від 22 грудня 2023 року № 1598-VІІІ (зі змінами) виділено 120 000грн з місцевого бюджету сільської ради та виплачено за 2024 рік:

  • на надання одноразової матеріальної допомоги ВПО та/або евакуйованих осіб у зв’язку із введенням воєнного стану матеріальну допомогу  ВПО - в сумі 25500грн.- (16 осіб, які були переміщені переважно з Донецької, Харківської, Херсонської, Запорізької, областей);
  • на придбання продуктів харчування для формування продуктових наборів для ВПО, які проживають на території громади – в сумі 36928 грн., (135 наборів);
  • на відшкодування вартості придбаних будівельних матеріалів - в сумі 30000 грн., (1 особа).

За участю громадської організації «10 квітня» внутрішньо переміщені особи були забезпечені на зимовий період теплими ковдрами, постільною білизною, кухонними наборами, матрацами, подушками, ліхтарями.

Після широкомасштабного вторгнення одним із завдань Стратегії державної політики щодо внутрішнього переміщення на період до 2025 року було визначено створення та функціонування консультативно-дорадчих органів з питань, що стосуються ВПО, на місцевому рівні. На підставі чого була проведена зустріч представників Вигодянської сільської ради з ВПО, які проживають на території Вигодянської територіальної громади. За результатами проведеної зустрічі було визначено голову, заступника та секретаря Ради з питань ВПО. Було обговорено положення, щодо Ради, яке визначає основні засади діяльності та подальший розвиток. Створення даного консультативно-дорадчого органу на території Вигодянської сільської ради дасть можливість людям, які через війну переїхали, стати повноцінними учасниками економічного та громадського життя нашої громади.

З початку 2024 року працівникам Відділу надано доступ для роботи в системі «Реєстр багатодітної сім’ї» .

За 2024 рік  Відділом було видано 16 шт. посвідчень дитини з багатодітної сім’ї (+44 довідки) та 9 шт. посвідчень батьків з багатодітної сім’ї (+ 15 довідок).

В зв’язку з додатковою потребою  в бланках посвідчень батьків та дитини з багатодітної сім’ї, відповідно до «Програми соціальної підтримки малозахищених верств населення Вигодянської сільської ради на 2023-2025 роки» (зі змінами) за рахунок місцевого бюджету було передбачено 10,0 тис.грн. на забезпечення виготовлення посвідчень батьків багатодітної сім’ї та дитини з багатодітної сім’ї шляхом надання фінансування з місцевого бюджету у вигляді субвенції на виконання обласної програми соціальної підтримки населення на 2024-2026 роки «Соціальний захист населення в Одеській області». 

Згідно Наказу Міністерства Соціальної політики України №359 від 02.06.2020року «Про затвердження Положення про порядок направлення дітей на оздоровлення та відпочинок до державного підприємства «Український дитячий центр «Артек» за рахунок бюджетних коштів» (зі змінами) було направлено на оздоровлення та відпочинок безоплатно, 1 дитину, один з батьків якої є учасником бойових дій АТО, до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек», який розташований за адресою: Пуща-Водиця м. Київ.

На виконання програми «Про  оздоровлення та  відпочинок  дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки на 2024 рік», затвердженої рішенням сесії №1770- VІІІ  від 13.06.2024 року з місцевого бюджету заплановано видатків на суму 110000грн, фактичні видатки склали -44800грн.

За результатами визначення потреб в 2024 році, було виявлено дві сім’ї, які мали бажання направити дітей до закладів оздоровлення та відпочинку  на території України. Одна сім’я з числа внутрішньо-переміщених осіб – це 3 дитини та друга сім’я з числа сімей загиблих Захисників України -1 дитина. Всі 4 дитини проживають в с.Вигода та навчаються у Вигодянській гімназії.

Були закуплені путівки на оздоровлення до Позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Перлина Придністров’я» Городенківської міської ради в кількості 4 шт. на суму 44800грн. (1 путівка -11200грн.).

Четверо дітей, один з батьків яких є учасником бойових дій АТО, взяли участь в туристичній подорожі до табору відпочинку «Ізворасул», який розташований в селі Злоць Чимішлійського району Республіки Молдова. Організатором відпочинку було Міністерство освіти Республіки Молдова. Проїзд дітей було оплачено за рахунок бюджету Одеської  районної державної адміністрації.

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України №321 від 05.04.2021р. «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліків таких засобів» опрацьовано 13 заяв  від осіб з інвалідністю та передано до Управління соціального захисту населення райдержадміністрації для видачи направлень на протезування.

Завдяки ГО "Кримські татари Одещини" амбулаторія ЗПСМ с.Василівка Вигодянської сільської ради мали змогу отримати: ходунці, ролатори, візок інвалідний, каталка, ліжко медичне для забезпечення населення громади необхідними засобами реабілітації.

В 2024 року до Відділу СЗНтаОЗ  надійшло 12 заяв про надання соцільних послуг. Відділом прийнято:

  • 12 рішень про надання соціальної послуги «догляд вдома»;
  •  8 рішення про надання «соціального супроводу сім’ям у складних життєвих обставинах»;
  • 2 рішення про надання «соціального супроводу сім’ї  у якої виховується дитина позбавлена батьківського піклування»;
  • 1 рішення про надання соціальної послуги «представництво інтересів»

 та передано до КУ «Центр надання соціальних послуг» для надання відповідних послуг.

Керуючись Законом України «Про соціальні послуги» та на виконання постанов Кабінету Міністрів України від 26 червня 2019 року №576 «Про затвердження Порядку надання соціальних послуг особам з інвалідністю та особам похилого віку, які страждають на психічні розлади» та від 01 червня 2020 року №587 «Про організацію надання соціальних послуг», Відділом СЗНтаОЗ в лютому 2024 року було влаштовано 1 особу з інвалідністю з дитинства ІІ групи, з числа дітей позбавлених батьківського піклування до закладу підтриманого проживання в м.Одеса.

За 2024 рік до Відділу СЗНтаОЗ звернулося 1331 мешканець громади, яким надано консультацію з питань отримання матеріальної допомоги. Спеціалістами відділу в 2024 році опрацьовано 1331 заяву, отриманих з відділу «Центр надання адміністративних послуг» в розрізі наступних населених пунктів:

  • Вигода - 503осіб;
  •  Паліївка - 47 осіб;
  •  Зоряне - 25 осіб;
  •  Сонячне - 8 осіб;
  •  Березань - 112 осіб;
  •  Петрове- 72 осіб;
  •  Дослідне - 89 особа;
  •  Курган - 28 осіб;
  •  Важне - 9 особи;
  •  Василівка - 203 осіб;
  •  Кам’янка - 114 осіб;
  •  Червона Гірка - 49 осіб;
  •  Секретарівка - 63 осіб;
  •  Михайлівка - 6 особи
  •  Доброжанове - 3.

Здійснено 193 обстежень матеріально - побутових умов сім’ї, про що складено відповідно 193 акти та передано до Відділу обслуговування громадян №5 Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області для призначення субсидій та пільг та видано 453 довідки про наявне пічне опалення за місцем проживання.

За 2024 рік за індивідуальними зверненнями громадян– 682 осіб, відповідно «Програми соціальної підтримки малозахищених верств населення Вигодянської сільської ради на  2023-2025 роки», затвердженої рішенням сесії № 1272-VІІІ скликання від 22.12.2022року (зі змінами), була  надана матеріальна допомога. З бюджету сільської ради заплановано  видатків на реалізацію заходів програми в сумі – 1166300 грн, фактично профінансовано 1 132 600  грн.

з них :

- надання матеріальної допомоги на лікування –  577 000грн. ( 434 особам),

- на  надання матеріальної допомоги у разі складної ситуації, яка зумовлена тяжкою хворобою – 211600 грн (26 осіб);

- надання матеріальної допомоги на поховання – 75000 грн. (15 особам)

- надання матеріальної допомоги в зв’язку з пожежею –  71000 грн. (10 особа);

- надання матеріальної допомоги з нагоди вшанування 35-х роковин Чорнобильської трагедії та подвигу учасників ліквідації наслідків аварії – 15000 грн. (15 особам);

- надання одноразової адресної матеріальної допомоги громадянам, яким виповнилося 90, 95, 100 років ( до ювілею) – 5000грн (5 особи);

- надання матеріальної допомоги до Дня Інваліда для таких категорій, як діти з інвалідністю, інваліди з дитинства та інваліди І групи — 171000грн (171 особі);

- Надання  одноразової адресної матеріальної допомоги окремим категоріям малозахищених верств населення сільської ради, які опинилися в складних життєвих обставинах, в тому числі спричинених російською агресією проти України та  введенням воєнного стану на території країни – 5000 грн. (5 осіб);

- Надання щомісячних довічних стипендій громадянам віком старше 100 років на суму 2000 грн (1 особа).

Відповідно до «Програми соціального захисту ветеранів війни та інших осіб пільгових категорій на 2023-2025роки»,затвердженої рішенням сесії № 1273-VІІІ від 22.12.2022 року(зі змінами) за рахунок бюджету сільської ради в 2024 році заплановано  видатків на реалізацію заходів програми в сумі – 340000,0 грн, фактично профінансовано 324983,0  грн. Отримали 600 осіб наступні матеріальні допомоги :

- Надання  щорічної матеріальної допомоги до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав (Афганістан, інші) до річниці виведення військ з Афганістану – 28000  грн (28 осіб);

- Вдовам, родичам загиблих (померлих) учасників бойових дій на території інших держав до Дня вшанування учасників бойових дій на теритоії інших держав (15 лютого) – 11200 грн (14 осіб);

- Надання матеріальної допомоги до дня Перемоги над нацизмом другої світової війни — 17000грн (_17_осіб);

- Надання щомісячної матеріальної допомоги особам з інвалідністю внаслідок війни і учасникам бойових дій у Республіці Афганістан та на території інших країн з інвалідністю від загального захворювання 1 групи в сумі 24500 грн (3 особи);

- Надання щомісячної матеріальної допомоги сім’ям загиблих (померлих) військових, які брали участь в бойових діях у Республіці Афганістан та на території інших країн 115000грн (4 особи);

- Надання щоквартально матеріальної допомоги колишнім політв’язням і репресованим4000 грн (1 особа);

-  Надання щомісячної матеріальної допомоги сім'ям загиблих (померлих), учасників АТО, сім'ям захоплених у полон або оголошених зниклими безвісти військових, зокрема співробітників правоохоронних органів, які брали участь у проведенні антитерористичної операції на Сході України, та дітям до досягнення 18-річного віку – 27500 грн. (1 особа);

- Надання щомісячної матеріальної допомоги особам з інвалідністю, які брали участь у забезпеченні проведення антитерористичної операції для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, учасникам бойових дій з інвалідністю від загального захворювання 1 групи, у забезпеченні проведення антитерористичної операції для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також їх дітям до досягнення ними 18-річного віку – 91000грн (5 особи з інвалідністю внаслідок війни і 2 дитини до 18 років);

- Донарахування в межах норм споживання щомісячної матеріальної допомоги (в розмірі 50%)на оплату житлово-комунальних послуг, а саме водопостачання, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни та Захисників i Захисниць України, які загинули, померли внаслідок поранення, контузії, каліцтва або захворювання, одержаних під час безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України – 6783 грн, (8 сімей )

Відповідно до  «Програми соціальної  підтримки військовослужбовців, мобілізованих осіб для проходження військової служби під час воєнних дій за незалежність України та членів їх сімей на 2023-2024роки» (зі змінами ), затвердженої рішенням сесії № 1274-VІІІ від 22.12.2022року  на 2024 рік заплановані видатки в сумі – 2 788 900 грн, а фактично профінансовано в розмірі 2 339 220грн. Здійснено виплати 1099 особам на наступні заходи:

  • Надання разової матеріальної допомоги одному з членів сім’ї (або дружині/чоловіку, або одному з дітей старше 18 років, або одному із батьків) військовослужбовців, мобілізованих осіб  під час воєнних дій за незалежність України, зареєстрованих та/або постійно проживаючих на території Вигодянської сільської ради в сумі 480 000грн  (239 осіб).
  • Надання матеріальної допомоги на поховання загиблих або померлих   військовослужбовців, які проходили військову службу   під час воєнних дій за незалежність України – 240 000грн (7 сімей);
  • Надання матеріальної допомоги пораненим військовослужбовцям під час воєнних дій за незалежність України – 364 600грн (48 осіб);
  • Надання матеріальної допомоги членам сімей безвісті зниклих військовослужбовців, які виконували службові обов’язки пов’язані із захистом незалежності, суверенітету, територіальної цілісності України – 160 000грн (8 осіб);
  • Надання одноразової грошової матеріальної допомоги на придбання твердого побутового палива членам сімей військовослужбовців, мобілізованих осіб  під час воєнних дій за незалежність України – 840 000грн (280 осіб);
  • Придбання продуктових наборів особам, які приймали участь у захисті територіальної цілосності України (учасникам АТО до дня Захисників та Захисниць – 254 620 грн. (517 наборів).

В вересні 2024 року відбулася зустріч Відділу соціального захисту населення та охорони здоров'я з учасниками російсько-української війни та членами родин загиблих воїнів з наступних питань:

  • надання додаткової підтримки органами влади, зокрема особливостей роботи фахівця з супроводу ветеранів війни та мобілізованих осіб та як подати заявку для участі в конкурсі відбору даної вакансії;
  • виявлення проблемних питань серед ветеранів російсько-української війни на території Вигодянської сільської ради та шляхи їх вирішення.

Також запрошено тренера Громадського Руху "Віра, Надія, Любов" Єлизавету Олександрівну, яка провела інформаційну сесію для військовослужбовців та їх членів сім’ї на тему: «Безпечне працевлаштування, міграція та протидія торгівлі людьми».

Більша частина коштів з місцевого бюджету була використана для надання наступних видів матеріальної допомоги мешканцям громади в розрізі населених пунктів:

 

Населений пункт

Матеріальна допомога на лікування

Матеріальна допомога у разі складної ситуації, яка зумовлена тяжкою хворобою

Матеріальної допомоги на придбання твердого побутового палива членам сімей військовослужбовців, мобілізованих осіб

Березань

27

3

26

Важне

3

0

2

Василівка

64

5

51

Вигода

184

10

82

Дослідне

28

1

16

Зоряне

10

3

5

Кам’янка

32

3

22

Курган

9

0

3

Паліївка

22

0

10

Петрове

23

3

20

Секретарівка

24

1

8

Сонячне

2

0

0

Червона Гірка

9

1

16

Доброжанове

1

0

1

Михайлівка

1

0

3

 

Відповідно до Програми "Про організацію заходів поховання померлих (загиблих) військовослужбовців, учасників бойових дій внаслідок російської агресії та війни в України по Вигодянській сільської ради у 2024 році», затвердженої рішенням сесії №1605–VIII від 22 грудня   2023 року (зі змінами) обсяг фінансування складав 210 000 грн. Профінансовано на реалізацію заходів в розмірі 169 600 грн. З початку 2024 року загинуло 8 Захисників Вигодянської громади. А з початку повномаштабного вторгнення рф на територію України наша громада втратила 22 Захисників України.

На виконання Указу Президента України від 22.08.2024 № 512/2024 «Про невідкладні заходи щодо підтримки ветеранів війни, членів їх сімей, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України», доручення Прем’єр-міністра України від 28.08.2024 № 12022/0114/1/124 планується в наступному році створення на території Вигодянської сільської ради ветеранського простору «Ветеранський Хаб» при КУ «Центр надання соціальних послуг» для надання якісних послуг і належної підтримки ветеранам війни, членам їх сімей, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України.

Зараз на території громади діє КУ «Центр надання соціальних послуг», до якого в штатному розписі буде внесена посада фахівець із супроводу ветеранів та мобілізованих осіб, який буде діяти за принципом «рівний-рівному» для попередження/подолання негативних наслідків війни.

З метою моніторингу ринків праці і сприяння зайнятості, реалізації можливостей ветеранів війни, зокрема їх творчого потенціалу, та активної залученості до життя територіальної громади, щоп’ятниці вноситься інформація, щодо відкритих вакансій для ветаранів та ветеранок у  застосунку «Є-карта». Також постійно проводиться інформування через соціальну мережу «Фейсбук» та на офіційному сайті громади щодо діючих можливостей розвитку власної справи для ветеранів.

Задля виявлення поваги до подвигів та звитяг ветеранів війни, ушанування пам’яті загиблих (померлих) ветеранів війни, загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України проводяться наступні заходи:

  • проведення панахид та покладання квітів на державні свята до могил загиблих на Алеї Слави загиблих Захисників та Захисниць;
  • відкриття «Алеї пам’яті Героїв громади»;
  • встановлення меморіальної дошки для вшанування пам’яті загиблому Захиснику Дмитру Боднаровському на будівлі закладу освіти в с.Паліївка;
  • проведення інформаційних тематичних виховних годин в закладах освіти;
  • прийняття участі другий рік поспіль у всеукраїнському забігу «Шануємо воїнів - біжимо за Захисників».

Відповідно до Програми надання соціальних гарантій фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі на території Вигодянської сільської ради на 2023-2025 роки, затвердженої рішенням сесії № 1281-VІІІ від 22.12.2022року (зі змінами) – для призначення та виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги на непрофесійній основі  відповідно постанови КМУ  від 23.09.2020 р. №859 «Деякі питання призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі» (зі змінами) на 2024 рік заплановані видатки на суму 560000 грн. За рік звернулось за призначенням 40 осіб. Фактично призначено 28 громадянам. На 01.01.2025 отримують компенсацію 25осіб. Нараховано для виплати одержувачам компенсації 534 330 грн. Фактичні видатки з початку року на виплату одержувачам компенсації склали 532208,24 грн

З метою запобіганню та протидії домашньому насиллю на території громади була затверджена Програма «Забезпечення сімейної та гендерної політики, протидії домашньому насиллю та торгівлі людьми на території Вигодянської сільської ради на 2023-2025 роки» рішенням сесії від 22 грудня 2022 року № 1278 – VIII скликання.

Також діє мобільна бригада соціально-психологічної допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства за ознакою статі, на території Вигодянської сільської ради, виїзд якої здійснюється за потреби

З метою інформування населення Вигодянської сільської ради на сайті ОТГ та в соціальній мережі розміщена інформація стосовно запобігання домашньому насиллю та протидії торгівлі людьми.

З цього напрямку спеціалісти відділу разом з фахівцями із соціальної роботи та працівниками служби у справах дітей на протязі 2024 року приймали участь у просвітницьких заходах з питань протидії торгівлі людьми, які були організовані Департаментом соціального захисту населення Одеської ОДА та громадською організацією «Громадський Рух «Віра, Надія, Любов».

В умовах воєнного стану гостро стоїть питання реалізації державної політики у сфері забезпечення гендерної рівності та виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 "Жінки, мир, безпека". Саме питанням підтримки та захисту прав постраждалих був присвячений тренінг «Сексуальне насильство, пов'язане з конфліктом: надання комплексної допомоги постраждалим», який відбувся в серпні 2024 року за ініціативи Урядової уповноваженої з питань гендерної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України, ГО "Громадський рух "Віра, Надія, Любов ".

У заході взяли участь також представники Вигодянської сільської ради, а саме: Відділу соціального захисту населення та охорони здоров'я, Служби у справах дітей та КУ "Центр надання соціальних послуг". Під час тренінгу тренерка з протидії гендерно зумовленого насильства та кризової комунікації ГО "Громадський рух "Віра, Надія, Любов" - Олена Ротари, ознайомила фахівців соціальної сфери з формами СНПК. Також були розглянуті права постраждалої особи, міжнародні та національні стандарти.

За ініціативою Керівного комітету міжнародної Ініціативи “Партнерство “Відкритий Уряд” , представниками Вигодянської сільської ради був  організований захід у вигляді круглого столу, на тему “Гендерна рівність та інклюзія” в якому взяли участь начальник Відділу СЗНтаОЗ, директор КУ «ЦНСП», директор КУ "Інклюзивно-ресурсний центр" та начальник відділу ЗОР.

На даному заході були обговорені наступні теми :

  1. “Юридичні інструменти забезпечення гендерної рівності в Україні;
  2. Гендерно-зумовлене насильство/домашнє насильство”;
  3. “Гендерні стереотипи”, “Ситуація в Україні”, “Гендерна рівність”, “Міжнародний досвід подолання гендерної нерівності”;
  4. “Інклюзія: різні можливості - рівні права”.

Також в рамках проекту «Перша допомога» спільно з фондом «HEKS» та Громадською організацією «Віра Надія Любов», який спрямований на виявлення, інформування та надання першої допомоги жінкам, які постраждали від домашнього чи гендерного насильства на протязі 2024 року мобільними бригадами було здійснені виїзди по населеним пунктам Вигодянської сільської ради з наступними послугами:

- гуманітарна допомога

- первинний огляд медпрацівника та можлива переадресація та супровід до медзакладів

- інформаційні сесії для мешканців областей про всі види насильства, і про те, як поводитися у разі його виявлення.

- проведення психологічних груп та персональних консультацій для жінок, які потребують підтримки.

Співпраця з громадськими організаціями.

В 2024 році для більш плідної співпраці з громадськими організаціями були заключені меморандуми про співпрацю з:

  • Громадською організацією ГР «Віра Надія Любов»
  • Благодійним фондом «Карітас Одеса УГКЦ»

В результаті даної співпраці Громадським рухом «Віра Надія Любов» спільно з HEKS EPER  5 серпня 2024 року було проведено тренінг для жінок-лідерок та активісток у Вигодянській територіальній громаді на тему "Лідерство громадської активності, інтеграція ВПО та жінки, які прагнуть розвитку". Ця подія стала справжнім натхненням для всіх учасниць! Під час тренінгу створено атмосферу довіри та взаємопідтримки, що допомогло жінкам відчути себе сильнішими та впевненішими у своїх силах.

В День Єдності, Згуртованості, Соборності українського народу 22.01.2024 року, за підтримки проекту «Перша допомога» громадською організацією "Віра, Надія, Любов" спільно з фондом «HEKS» проведений психологічний тренінг на тему "Психологічна стійкість під час розлуки з близькими в період воєнного часу" для підтримки сімей наших захисників і захисниць.

08.08.24 мобільна бригада Громадського руху «Віра Надія Любов» спільно з The Government of the Faroe islands відвідала с. Вигода, для надання гуманітарної допомоги мешканцям села, життя яких перебуває в надзвичайно важких умовах.

За сприянням Благодійного фонду "Право на захист" 23.05.2024 року в селі Вигода відбулася реєстрація мешканців громади на отримання грошової допомоги від УВКБ ООН. Більше 30 осіб змогли зареєструватися на отримання даної грошової допомоги.

Громадським рухом «Віра Надія Любов» спільно з HEKS EPER було проведено ряд майстер-класів для дітей та членів військовослужбовців :

  • 07.08.2024  в с. Вигода майстер-клас для дітей "Патріотичний шопер" ;
  • 14 серпня 2024 в с.Василівка майстер-клас для дітей «Корзинка солодощів»
  • 14 серпня 2024 в с.Василівка Арт терапія для жінок «Декупаж вази»;

В листопаді 2024 року до закладів культури громади завітали представники БФ "Caritas Spes Odessa" з розважальною програмою "Родинне коло". На гуртківців та їх батьків чекали спільні творчі завдання та ігрові активності, спрямовані на покращення порозуміння в родині.

Громадською організацією "10 Квітня" був проведений  Психологічний тренінг для членів сімей військовослужбовців на тему "Підтримка тих, хто повертається з війни і підтримка тих, хто їх чекав", де мешканці нашої громади змогли дізнатися відповіді на наступні запитання:

  •  Що таке підтримка і чому вона важлива тим, хто повертається з війни;
  •  Що відбувається з тими, хто воює / воював;
  • «Правила війни»: знати, щоб розуміти;
  • Як підтримати того/ту, хто повертається з війни та себе.

Крім того в грудні 2024 року мобільна бригада Жіночий Центр "Підтримка, Захист та Турбота" завітала до села Секретарівка, Вигодянської громади в рамках проєкту "Асоціація рівних можливостей".Де для жінок до 50 років фахівці провели інформаційну сесію на тему "Репродуктивне здоров’я", під час якої жінки отримали важливі знання про збереження жіночого здоров’я, профілактику захворювань та доступ до медичних послуг.

Благодійний фонд «Карітас Одеса УГКЦ» в межах проєкту «Гуманітарне реагування на критичні потреби постраждалого від війни населення в рамках підготовки до зими 2024-2025» в грудні 2024 року зареєстрував 34 особи для участі у проєкті для отримання допомоги у вигляді твердого палива (дров) в розмірі 8 складських кубічних метрів на одне домогосподарство.

Зареєструватися змогли особи з таких категорій:

 -внутрішньо переміщені особи;

 -місцеве населення, яке постраждало внаслідок воєнних дій, а саме ті верстви населення в яких є в наявності такий документ, як «Акт комісійного об’єкта, пошкодженого та знищеного внаслідок збройної агресії російської федерації проти України або витяг з реєстру пошкодженого або зруйнованого житла»;

- сім’ї загиблих на війні.

З метою інформування населення громади на сайті Вигодянської сільської ради та в соціальній мережі постійно проводилася інформаційна компанія, щодо змін в законодавстві соціальної підтримки та реалізації державної політики у сфері соціального захисту населення.

В 2024 році було організовано  близько 10 виїздів спеціаліста Біляївського відділу обслуговування громадян Головного управління Пенсійного Фонду України для проведення прийомів в населених пунктах сільської ради.

На зустрічах громадяни висловлювали свої обґрунтовані запитання та пропозиції, спрямовані на підвищення рівня пенсій та отримання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, надавали запити щодо отримання довідок про доходи, щодо отримання пенсійних посвідчень, щодо наявного трудового стажу для можливості оформлення пенсійних виплат та інші.

Охорона здоров'я на території громади

Згідно рішення сесії Вигодянської сільської ради від 01.02.2021 року № 62-VII скликання до комунальної власності було прийнято 3 амбулаторії та 6 пунктів тимчасового медичного базування.

Також згідно рішення сесії сільської ради № 1607-VІІІ від 22.12.2023року було затверджено Програму відшкодування вартості медикаментів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп  населення та за певними категоріями захворювань на території Вигодянської сільської ради на 2024 рік». Програмою передбачено забезпечення лікарськими засобами мешканців сільської ради, що відповідає переліку, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування окремих груп за рецептами лікарів окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» (зі змінами та доповненнями).

Відповідно до зазначеної програми було виділено з місцевого бюджету 684 500 грн, з них на:

  • відшкодування коштів згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 17.08.1998 р. №1303 «Про впорядкування безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування окремих груп населення та за певними категоріями захворювань» (зі змінами та доповненнями) – 500 000 грн;
  • придбання підгузків для певної категорії населення – 184 500 грн.

У разі амбулаторного лікування, здійснюється безоплатний та пільговий відпуск лікарських засобів за рецептами лікарів з наступним відшкодуванням за рахунок коштів місцевого бюджету мешканцям громади.

За ініціативи сільського голови, в квітні 2024 року, відбулась робоча зустріч за участі працівників сільської ради, завідуючих амбулаторій та старост, з метою щоквартального звітування сімейних лікарів щодо виконання програми.

Завідуючі амбулаторій загальної практики - сімейної медицини  прозвітували щодо ефективного використання бюджетних коштів на відшкодування вартості лікарських засобів за місцевою програмою. Субвенція з місцевого бюджету спрямовується на відшкодування вартості лікарських засобів, що використовуються для осіб які страждають на тяжкі захворювання.

В вересні 2024 року в приміщенні Вигодянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини вів прийом спеціаліст Одеської клінічної лікарні, а саме акушер-гінеколог. Також всі бажаючі мали змогу пройти УЗД обстеження та отримати консультації спеціаліста.

У Вигодянській, Кам’янській та Василівській амбулаторіях загальної практики сімейної медицини пройшли безкоштовні прийоми бажаючих обстежити зір виїзною офтальмологічною бригадою ДУ «Інститут очних хвороб і тканинної терапії ім. В.П. Філатова НАМН України». Біля 150 мешканців отримали необхідні консультації та призначення.

В жовтні 2024 року  у приміщенні Вигодянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини працювала виїздна бригада спеціалістів з Одеської обласної клінічної лікарні: кардіолог та екдокринолог. Близько 60 мешканців отримали необхідну консультацію спеціалістів.

В грудні 2024 року в рамках проєкту кабінет на колесах громадська організація “Відчуй” завітала до Вигодянської громади та перевірила слух всім бажаючим мешканцям старостинських округів.

Команда, до закладу якої входили ЛОР-лікар, аудіометрист, надали комплексні послуги 93 мешканцям громади включаючи: 

  • перевірку слуху;
  • консультації та необхідну професійну підтримку.

Вигодянська сільська рада долучилася до ініціативи Одеської обласної станції переливання крові та підтримала важливий проєкт «Донор Одеського району».

В місцевій амбулаторії було проведено забір крові для підтримки поранених українських Захисників.

Для проведення додаткових заходів з імунізації населення проти кашлюку, дифтерії та правця у 2024 році, дане питання було розглянуте на засіданні Комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 15 серпня 2024 року. В результаті чого Управлінням освіти, культури, молоді та спорту Вигодянської сільської ради видано наказ, щодо зобов’язання керівників навчально-виховних закладів забезпечити виконання Плану додаткових заходів з імунізації дитячого та дорослого населення для Одеської області, затвердженого головою Одеської обласної державної (військової) адміністрації.

З метою виконаня Плану проведення додаткових заходів з імунізації населення проти кашлюка, дифтерії та правця в Одеському районі у 2024 році було проведено 5889 щеплень  дорослого населення на території Вигодянської сільської ради.

Постійно проводилися інформаційні кампанії щодо імунізації населеня для запобігання епідемій на території громади

 

Начальник Відділу                                                                             Наталія СААКЯН

                                           

 


« повернутися до розділу «Новини»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь