Говорять ті, що слухали вічність
Дракони не завжди бувають злими. Чудовисько, яке оселилося у дзвіниці Софії Київської, насправді прилетіло до людей по допомогу. І тільки юний хлопець Миколка зумів перетворити страх на доброту та врятувати велетня із золотавими крилами.
Від самотності страждають навіть павуки. Але коли у лісі є Мудра сова, а усіх мешканців об’єднує чуйність – у Святвечір стаються дива і найтемнішу оселю осяює світло.
Обираючи подарунки, думайте не про себе. Четверо друзів – Равлик, Зайчик, Вовк і Черепаха – хотіли пограти у «Таємного Миколая». Ретельно готувалися, але чомусь найкращі побажання виявилися недоречними. Добре, що знайшовся той, хто допоміг повернути свято.
Ці чарівні оповіді увійшли у серію казок «Говорять ті, що слухали вічність» – кожна з семи різдвяних історій наповнена символізмом та несе в собі частину української автентики. А ще ця святкова магія доступна для усіх дітей без виключення, адже книга тепер надрукована шрифтом Брайля.
Важливість цього універсального крапкового шрифту для людей з порушеннями зору складно переоцінити, адже це насамперед про світ можливостей – навчатися, пізнавати нове та радіти від кожної прочитаної сторінки. А допомогти відчути казку на дотик дітям – безцінно. Тому ми у ГО Безбар'єрність дуже тішимося, що саме до Всесвітнього дня абетки Брайля, який відзначається 4 січня, у день народження її автора, можемо поділитися друкованою серією оповідей з усіма, хто цього потребуватиме.
Видання шрифтом Брайля «Говорять ті, що слухали вічність» є частиною проєкту «Світло казок» від Sense Bank, який підтримав серію безкоштовних інтерактивних вистав від Olena Zelenska Foundation / Фундація Олени Зеленської.
Упродовж 10 днів в Національному заповіднику «Софія Київська» понад 4 тисячі дітей і дорослих змогли побачити історію Київської Русі, яка завдяки сучасним 3D-mapping технологіям відтворювалася на стінах величного храму. І все це – у особливій атмосфері, яку створював різдвяний хор.
Ініціатива надихнула на продовження: Sense Bank розробив збірку історій, доповнених інструкціями для створення театру тіней вдома. Ручка або олівець, нитка, ліхтарик, стіна і бажання дарувати дітям диво – це все, що потрібно, аби казки про Золоті ворота, про ведмедя, який не міг заснути, про чарівну бандуру та струни душі – ожили у кожній родині.
Переглянути та завантажити інструкції можна на сайті проєкту https://www.svitlo-kazok.com
#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree