Чи можливе батьківство й родинне щастя після ураження спинного мозку?

Дата: 06.01.2025 19:15
Кількість переглядів: 41

Можливо, це зображення (текст)

❓Чи можливе батьківство й родинне щастя після ураження спинного мозку? 👌Однозначно так.

І точно після УСМ не варто ставити хрест на сім’ї. Найголовніше – навчитися бути в гармонії зі своїм тілом і прийняти нові вимоги, які диктує травма. А ще бути обізнаними та не сприймати на віру поширені стереотипи. Бо вони, найчастіше, хибні.

Отже, за допомогою довідника SPINALIS і його авторів, шведських професорів Річарда Леві та Класа Халтлінга, руйнуємо міфи щодо УСМ👇🏻

❌Міф 1. Чоловік з УСМ не може стати батьком

✅Дійсно, лише 5% чоловіків з УСМ мають фізіологічну можливість зачати дитину природним шляхом. Ще 40 років тому цей показник лишався незмінним і для батьківства. Але сучасні методики майже зрівнюють шанси для усіх чоловіків, незалежно від наявності УСМ: пігулки та ін’єкції дозволяють подолати еректильну дисфункцію, а електрична стимуляція певних нервових волокон чи біопсія – отримати генетичний матеріал для подальшого штучного запліднення.

🔊Найдовший період утримання від статевого життя, зафіксований професорами, становив 32 роки. Згодом цей чоловік став батьком двох дітей.

❌Міф 2. Жінка з УСМ не здатна народити самостійно

✅Класичні пологи можливі навіть у разі, якщо жінка не може тужитися. Дитина, як правило, народжується незалежно від того, наскільки активно їй допомагає мати. Кесаревого розтину пацієнтка з УСМ потребує в тих самих випадках, як і жінки без. Запам’ятайте: ураження спинного мозку не впливає на здатність завагітніти, не ускладнює перебіг вагітності і не призводить до збільшення ймовірності викиднів або вроджених порушень у дитини.

🔊А от ризик інфекцій (які можуть стати причиною передчасних пологів) та виникнення пролежнів дійсно зростає. Тому вагітні з УСМ можуть потребувати більшої уваги лікарів.

❌Міф 3. Люди на кріслах колісних не можуть доглядати за дитиною

✅Іноді найбільше у власних силах сумніваються самі люди з УСМ. Насправді ж догляд навіть за маленькою дитиною зазвичай вдається добре, якщо правильно облаштувати побут: зручно розмістити стільчик для годування або ванночку. А переміщаючись на кріслі колісному із немовлям на колінах доцільно використовувати пасок безпеки на кшталт авіаційного.

🔊Дозвілля зі старшими дітьми вимагає винахідливості. Батьки з УСМ не можуть разом пограти у футбол або покататися на велосипеді – але це не означає, що дитина має пропускати активності. Варто лише увімкнути уяву та пошукати альтернативні заняття.

📗Більше – у довіднику «SPINALIS. Нова сторінка життя з ураженням спинного мозку», який був перекладений та адаптований спеціально для українців у результаті партнерства, започаткованого під час візиту першої леді Олена Зеленська до Стокгольму.

Довідник доступний в електронному вигляді на платформі Ти як? за посиланням 📲 https://howareu.com/.../dovidnyk-spinalis-nova-storinka.... Переклад та адаптацію здійснено громадською організацією Безбар'єрність у співпраці з Уляною Пчолкіною – громадською діячкою, заступницею Голови правління ГО Група Активної Реабілітації.

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree


« повернутися до розділу «Безбар'єрність»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь