Знання – це скарб, який не варто ховати

Дата: 12.02.2025 16:50
Кількість переглядів: 96

Фото без опису

🎓Знання – це скарб, який не варто ховати. Його не потрібно зберігати на банківських рахунках🏦, зачиняти у сейфі💰 чи тримати під подушкою💸. Чим більше ми знаємо і ділимося цим з іншими, тим більше отримуємо натомість.

Ми й не ховаємо – навпаки, залюбки ділимося 🫶 Експертка ГО Безбар'єрність Світлана Гнатюк Svitlana Hnatiuk провела навчання з безбар’єрної комунікації для тренерів Корпоративного університету Нова пошта – учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів».

Надалі учасники тренінгу самі вчитимуть інших співробітників компанії, як коректно комунікувати з клієнтами й партнерами та надавати безбар’єрні послуги. А поки зосередились на тлумаченні базових понять та термінології, як-от безбар’єрність, інклюзія та доступність. Розрізняймо:

🔹 Безбар’єрність – це філософія суспільства рівних можливостей, нетерпимості до дискримінації та поваги до різноманіття.

🔹 Інклюзія – це процес збільшення ступеня участі (=включення) всіх громадян у суспільстві.

🔹 Доступність – це усунення бар’єрів і, навпаки, створення таких умов, за яких кожна людина почуватиметься комфортно.

Отже:

✅ Доступність – це інструмент.

✅ Інклюзія – це процес.

✅ Безбар’єрність – це спільна мета.

Під час навчання учасники також розглянули основні напрямки безбарʼєрності, обговорили усі типи барʼєрів, які ускладнюють, а інколи – унеможливлюють отримання послуг, та вивчали правила коректної комунікації та взаємодії.

Окрему увагу приділили маломобільним групам населення. Бо хто це? Зазвичай з легкістю згадують про людей з інвалідністю та старшого віку, з функціональними порушеннями, вагітних жінок. Дехто навіть згадує, що це ще й діти до 7 років і дорослі, які їх супроводжують.

Але це також 👇🏼

🔹 Люди з тимчасовими травмами або хворобами;

🔹 Ті, хто протягом певного часу можуть бути неуважними;

🔹 Люди з нестандартними розмірами тіла – значно більшою чи меншою за середню вагою, низького або високого зросту;

🔹 І навіть перехожі з валізою, велосипедом чи собакою!

Будь-хто у певний момент може опинитися у цьому переліку. Саме тому створення безбар’єрного середовища – це не лише про когось, а про кожного з нас.

📕Більше про складові безбар’єрності та етику взаємодії з різними людьми у «Довіднику безбар’єрності» (📲https://bf.in.ua) – посібнику з толерантного спілкування.

💼«Бізнес без бар’єрів» – спільнота компаній, які об’єдналися навколо ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.

#бізнесбезбарєрів

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися до розділу «Безбар'єрність»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь