І відтепер досягти мрії буде простіше: зміни до постанови №432, ухвалені Урядом, відкривають нові можливості для захисників і захисниць з інвалідністю
Григорій став на захист України у лавах Національної гвардії. Брав участь в обороні Бахмута, де зазнав важкого поранення. Але навіть після протезування чоловік не відмовився від давніх планів – навчитися кермувати автомобілем. Нещодавно Григорій успішно склав теоретичний іспит у сервісному центрі МВС міста Львова. Для когось це – просто крок до посвідчення водія, а для нього – наближення до мрії.
Сьогодні такі історії стають можливими завдяки флагманському проєкту «Автошколи для осіб з інвалідністю», який розвиває ММВС Україниу межах ініціативи першої леді ООлена Зеленська«Без бар’єрів». Це більше, ніж навчання водінню – це повернення впевненості, мобільності та свободи.
І відтепер досягти мрії буде простіше: зміни до постанови №432, ухвалені Урядом, відкривають нові можливості для захисників і захисниць з інвалідністю. У межах проєкту вони можуть опанувати навички керування спеціалізованим автомобілем і отримати посвідчення водія, а ММінветераніввідшкодує вартість навчання. Така послуга доступна, зокрема, ветеранам війни з інвалідністю та членам їхніх сімей,учасникам бойових дій, а також родинам загиблих військових. Це не просто підтримка – це про рівність. Аби ті, хто боронив нашу країну, мали змогу бути самостійними й незалежними.
Адаптовані водійські автошколи вже працюють у семи містах України: Київській області (с. Віта Поштова), Львові, Одесі, Дніпрі, Кропивницькому, Кривому Розі та Кам’янці-Подільському. У кожному закладі є спеціально обладнані автомобілі та працюють досвідчені інструктори. В деяких регіонах можна пройти навчання з перекладом жестовою мовою.
Ця ініціатива стала прикладом для інших автошкіл, які також почали адаптуватися для навчання людей з інвалідністю. Наразі таких закладів поки 4 – вони працюють, користуючись досвідом і дотримуючись рекомендацій МВС. Але це лише початок: незабаром планується відкриття ще кількох відповідних просторів.
Мобільність – це базова потреба і для військових, які повертаються до мирного життя після поранень, і для всіх, хто щодня долає бар’єри. Тому метою проєкту є не просто створювати доступні автошколи, а будувати країну, в якій немає перешкод для тих, хто прагне рухатися вперед.
#безбарєрність #barrierfree #bezbaryernist