Теми безбар’єрності та інклюзії

Дата: 27.02.2025 19:14
Кількість переглядів: 46

Фото без опису

Мабуть, у кожного були вчинки в дитинстві, за які й досі соромно. Та навіть згадати, як хтось інший дражнив 👓однокласника в окулярах чотириоким або називав темношкірого сусіда 🙅🏿негром – вже неприємно, правда ж?

👉🏻Змалечку пояснювати дітям, які слова звучать образливо та як поводитися коректно – завдання, насамперед, для батьків. Але для цього дорослі теж мають постійно вчитися та розвивати навички, необхідні для забезпечення комфорту та поваги до кожного.

Про правила коректної комунікації та основні напрями безбар’єрності, про підходи універсального дизайну та про те, чому взагалі виникають бар’єри – говорила експертка ГО Безбар'єрність Світлана Гнатюк під час тренінгу на Кіровоградщині. На запрошення Нова Дружківка, Приютівська громада та Олександрійська міська рада вона провела навчання з надання безбар’єрних послуг у громадах для фахівців соціальної сфери та профільних громадських організацій.

💬«Важливо пам’ятати, що безбар’єрність – це підхід, який визначає якість нашого життя, дозволяє планувати простори, доступні для всіх, та забезпечує партисипативний процес ухвалення рішень. Коректна комунікація та повага до людини – перший крок до суспільства рівних можливостей», – зазначила Svitlana Hnatiuk.

Учасники заходу виконали практичні вправи для відпрацювання навичок взаємодії з різними людьми, а також за підтримки експертки провели експрес-аудит доступності приміщення, в якому проходив тренінг.

💬«Теми безбар’єрності та інклюзії – ключові в моїй роботі. Особливо важливо було почути, що безбар’єрність – це не лише фізична доступність, а й цінність, мета та філософія суспільства. Хочу відзначити практичні активності, зокрема супровід людей з порушеннями зору. Ці знання я використаю під час семінарів у нашому центрі», – поділилася враженнями учасниця тренінгу, фахівчиня інклюзивно-ресурсного центру Приютівської селищної ради Ірина Малородна.

📙Зробити свій внесок у масштабування філософії безбар’єрності може кожен, познайомившись із «Довідником безбар’єрності» (📲https://bf.in.ua) – посібником із толерантного спілкування, створеного за ініціативи першої леді України Олена Зеленська.

Тренінг відбувся у межах проєкту «Від діалогу до спільних дій», що реалізується ГО «Нова Дружківка» за підтримки Міжнародний фонд "Відродження".

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree

Фото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без описуФото без опису


« повернутися до розділу «Безбар'єрність»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь