ІНФОРМАЦІЯ про небезпеку переривання імунізації та її переваги у запобіганні важкому перебігу хвороб

Дата: 10.04.2025 09:23
Кількість переглядів: 23

Фото без опису

Імунізація — чи не найбільш ефективний метод убезпечити себе від тяжких інфекційних захворювань і їхніх наслідків. Здоров’я українців залишається найважливішим пріоритетом країни, і дотримання Календаря щеплень тому не виняток. Для всіх дорослих потрібно щодесять років поновлювати щеплення від дифтерії та правця. У період воєнного стану це питання є надзвичайно актуальним для збереження здоров’я військовослужбовців і цивільного населення.

Переривання планової вакцинації — відповідно до національного календаря профілактичних щеплень — навіть на короткий період, підвищує ймовірність спалахів інфекцій і захворювань, які попереджає вакцинація.

Вакцинація — єдиний спосіб захиститися від потенційно смертельних недуг і можливість уникнути додаткових навантажень на здоров’я громадян, і на систему охорони здоров’я загалом.

Докладно про кожне захворювання з Календаря профілактичних щеплень Гепатит В

Дорослим також варто дізнатися чи мають вони щеплення. Адже вакцину проти вірусного гепатиту B ввели до програми імунізації дітей в Україні лише з 2001 року. Тому, якщо ви народилися до 2001 року, імовірно, що щеплення від вірусного гепатиту В у вас немає. Зверніться до свого лікаря та проконсультуйтеся щодо отримання вакцини! Лікування вірусного гепатиту В довготривале. Надійним захистом від цієї недуги є щеплення. Воно захищає більше, ніж на 95 % і формує довічний імунітет.

 Дифтерія гостре інфекційне захворювання.

Збудник — дифтерійна паличка. Коли вона потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, який потрапляє до крові й уражає різні органи, найчастіше — серце, нервову систему, нирки. Передається інфекція повітряно-крапельним шляхом і може проявлятися болями в горлі, підвищеною температурою, лихоманкою, набряком слизової оболонки гортані, нальотом на мигдалинах сірого кольору, осиплістю голосу. Призводить до ускладнення дихання. В час війни існує особливо великий ризик інфікування. Єдиний спосіб захиститися від дифтерії — вакцинація. Дорослі мають ревакцинуватися кожні 10 років.

Правець

Військові умови з обмеженим доступом до проточної води й засобів гігієни, а також із підвищеним ризиком поранень є ідеальним середовищем для виникнення правця. Це — інфекційна хвороба, яку спричиняють бактерії Clostridium tetani. Вони живуть у ґрунті та кишковому тракті тварин. Від людини до людини це захворювання не передається. Інфікування правцем відбувається при потраплянні бруду в рану або поріз, унаслідок укусів тварин чи травмування гострими предметами, уламками деревини. Правець вражає нервову систему і проявляється сильними судомами, що може призвести до переломів кісток, проблем із ковтанням. Хвора людина відчуває сильні болі. Дорослі мають ревакцинуватися кожні 10 років.

Кір, паротит, краснуха (КПК)

Попри те, що ці захворювання вважаються типовими дитячими хворобами і перебігають дітей легко, у підлітків та дорослих ці захворювання можуть спричинити тяжкі ускладнення. Особливо небезпечними є паротит і краснуха для вагітних жінок, оскільки може призвести до викиднів, мертвонародженості або множинних вроджених вад плода. Противірусної терапії від цих трьох недуг не існує. Єдиний надійний захист від можливих ускладнень — вакцинація. Дві дози вакцини забезпечують довічний захист від захворювання у віці 12 місяців та 6 років. У дорослому віці радять ревакцинуватися, щоби закріпити ефективність вакцини. Пам’ятайте: щеплення вакциною КПК є набагато безпечнішим, ніж будь-яка з цих трьох хвороб.


« повернутися до розділу «Корисна інформація»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь