«Бізнес без бар’єрів» – запорука успіху будь-якої ініціативи

Дата: 17.04.2025 16:39
Кількість переглядів: 10

Фото без опису

Запорука успіху будь-якої ініціативи – коли всі учасники процесу однаково розуміють не лише цілі, а й сенси. Спільна мова, взаємоповага та готовність чути одне одного дають змогу не лише уникати непорозумінь, а досягати ефективних результатів.

📨 Коректній комунікації та безбар’єрній взаємодії присвячена серія онлайн-тренінгів, створена громадською організацією Безбар'єрність та Міністерство розвитку громад та територій України. Перші заходи відбулися для представників профільних департаментів та керівників органів місцевого самоврядування, які задіяні у роботі над флагманським проєктом Мінрозвитку «Рух без бар’єрів», що реалізується у межах ініціативи першої леді Олена Зеленська «Без барʼєрів».

🔀 Проєкт передбачає створення безбар’єрних маршрутів у 15 пілотних громадах України (Києві, Одесі, Дніпрі, Житомирі, Тернополі, Львові, Рівному, Чернівцях, Полтаві, Вінниці, Славутичі, Кропивницькому, Бучі, селищі Опішня, Калуш). Кожен маршрут поєднує ключові об’єкти міста: зручні тротуари, безпечні переходи, доступні входи, навігацію, тактильні позначки, а також адаптовані кафе, магазини, фінансові та медичні установи. Маршрути вже визначені, проведено аудит об’єктів і стартували перші етапи модернізації.

Утім, проєкт охоплює не лише фізичну трансформацію середовища, а й інформаційні кампанії, цифрові рішення, роботу з громадою та залучення підприємців – і суспільно відповідальні компанії зі спільноти «Бізнес без бар’єрів» вже приєдналися до проєкту.

👉🏻 Створити єдине уявлення про принципи безбар’єрності та забезпечити правильну комунікацію між усіма учасниками – саме з такою метою за ініціативи Оксани Збітнєвої, голови громадської організації «Безбар’єрність», та Ірини Малютіної, керівниці проєкту й радниці Міністерства – було започатковано цикл тренінгів.

📑 Програма навчання, яке проводить експертка громадської організації «Безбар’єрність» Svitlana Hnatiuk, поєднує теоретичні блоки та практичні елементи. Учасники заходів мали можливість пройти тестування щодо ключових понять і термінів, одразу отримати розгорнуті пояснення через приклади міжнародного досвіду, а також поставити індивідуальні запитання. Такий підхід дозволив кожному глибше осмислити, як принципи безбар’єрності застосовуються у конкретних ситуаціях – від проєктування маршрутів до щоденної взаємодії з людьми.

📕 Більше про складові безбар’єрності та етику взаємодії з різними людьми завжди можна знайти у «Довіднику безбар’єрності» (📲https://bf.in.ua) – посібнику з толерантного спілкування.

💼 «Бізнес без бар’єрів» – спільнота компаній, які об’єдналися навколо ініціативи першої леді Олени Зеленської «Без бар’єрів», спрямованої на створення рівних можливостей для всіх українців.

#bezbariernist #безбарєрність #barrierfree

#бізнесбезбарєрів


« повернутися до розділу «Безбар'єрність»

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь